פשרה בעיר הבה"דים: שולץ תמשיך לספק שירותי הסעדה

מקורבים לעסקה: ההבנות הן על השתתפות הזכיינית, חברת מבט לנגב, בהפסדים וברווחים של שולץ בשנתיים הבאות ■ מקורות אחרים 
טוענים כי ההבנות הן על הרחבת התשתיות של מתקן ההסעדה

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הסתיים הסכסוך בין חברת ההסעדה שולץ שבשליטת קרן איפקס המנוהלת על ידי זהבית כהן, לחברת מבט לנגב, הזכיינית של הקמת עיר הבה''דים בנגב. לפי הפשרה שהושגה, שולץ תמשיך להפעיל את שירותי ההסעדה במקום, הנאמדים בכ–80 מיליון שקל בשנה.

כמה מקורבים לעסקה אמרו כי ההבנות שהושגו הן על השתתפות מבט לנגב בהפסדים, אם יהיו כאלה לשולץ בשנתיים הקרובות, ולחלופין ברווחיה באותן שנים. מנגד, מקורבים אחרים טענו כי ההבנות שהושגו אינן כספיות אלא עוסקות בשיפור התשתיות — כמו תוספת מדיחי כלים להפעלת המערכת — לאחר שמספר החיילים בעיר הבה"דים יגדל מ–3,000 ל–7,000 בקיץ הקרוב.

עיר הבה"דים
עיר הבה"דיםצילום: עופר וקנין

לדבריהם, הפשרה לא עסקה בענייני כספים משום שהיה ברור כי שולץ לא תרוויח בשנה הראשונה מאחר שהבסיסים אינם בתפוסה מלאה. על פי המקורות, הצדדים עובדים על המשך שיפור התשתיות, בפיקוח משרד הביטחון.

קבוצת שולץ, המתמחה בשירותי הסעדה, קיבלה זיכיון בלעדי להפעלת כלל שירותי ההסעדה בעיר הבה"דים המוקמת בנגב, החל בדצמבר 2014 לתקופה של 22 שנים. מהחברה נמסר כי המחזור השנתי הצפוי בעיר הבה"דים הוא כ–80 מיליון שקל בשנה.

במסגרת הזיכיון תהיה חברת שולץ האחראית הבלעדית על כל מערך ההסעדה, שיספק כ–30,000 ארוחות ביום, שירותי קייטרינג לאירועים, טקסים ועוד, שיוכנו במטבח במקום. בנוסף, תנהל החברה "חצר מזון" — מתחם שיוקם בלב המרכז המסחרי במקום על שטח של כ–1,000 מ"ר ויכלול סופרמרקט, חנות נוחות, בתי קפה, מסעדות וקפיטריות, כולל אחריות על השכרת השטחים לזכיינים. החברה תעסיק 250 עובדים להפעלת מערך ההסעדה.

עיר הבה"דים, המוקמת בימים אלה בצומת הנגב, מתפרשת על שטח של 1,600 דונם ואליה יועברו שמונה בסיסי הדרכה (בה"דים) של צה"ל, הממוקמים כיום בצריפין. המקום ישמש למגורים ופעילות של כ–10,000 חיילים, סגל ועובדי צה"ל. מתחם ההסעדה במקום יהיה בשטח של 16,000 מ"ר ויכלול את המטבח ואת חדרי האוכל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker