בשורה לצרכנים: מוצרי החלב והביצים שבפיקוח יוזלו

המחירים של מוצרי החלב שבפיקוח יירדו ב-3%; הביצים יוזלו ב-4.6% ■ השר כחלון: "הורדת מחירי החלב והביצים תאפשר למשפחות רבות בישראל לשלם פחות על מצרכי היסוד הנצרכים בכל בית"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מחירי מוצרי החלב שבפיקוח יירדו בימים הקרובים בשיעור ממוצע של 3.02% ומחירי הביצים יירדו בשיעור ממוצע של 4.62%, כך המליצה בסוף השבוע ועדת המחירים המשותפת למשרדי האוצר והחקלאות.

ההמלצה ניתנה בעקבות הוזלת העלויות השוטפות למחלבה ב-2.3%. ירידה זו, נובעת בעיקר מירידת מחיר המטרה של החלב הגולמי ב-4.35%. הפחתת מחיר הביצים נובעת מהוזלת עלות יצור הביצה למגדל בשיעור של 5.06%. כמו כן, הירידה נובעת מהפחתת הפער הקמעוני.

מוצרי חלב
מוצרי חלבצילום: אריאל שליט

המלצת הוועדה על הפחתת זו ניתנה לאחר בדיקה שנערכה מטעמה ובמסגרת יישום המלצות הבדיקה, החליטה הועדה על הפחתה דו שלבית של 0.25 אגורות בכל עדכון לאריזה של 12 ביצים בכל עדכון, כאשר העדכון הראשון מיושם עם חתימת השרים על הצו. בימים הקרובים יחתמו שרי האוצר והחקלאות על צו הורדת המחירים.

העדכון הקודם של מוצרי החלב בפיקוח נעשה לפני כחצי שנה, בחודש יולי 2015, במסגרתו היתה הוזלה של המחירים בשיעור ממוצע של 4.62%. כמו כן, העדכון הקודם של הביצים נעשה, בחודש ינואר 2015, במסגרתו היתה הוזלה של מחיר הביצים בשיעור ממוצע של 3.10%.

שר האוצר, ח"כ משה כחלון, אמר כי "הורדת מחירי החלב והביצים תאפשר למשפחות רבות בישראל לשלם פחות על מצרכי היסוד הנצרכים בכל בית, ותקל מאוד על השכבות החלשות ומעמד הביניים. נמשיך וננצל כל הזדמנות להפחתת מחירים ובכך להביא להורדת יוקר המחיה באופן שיקל על אזרחי ישראל".

שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אורי אריאל, אמר כי "משרד החקלאות שם לעצמו כמטרה את הורדת יוקר המחיה בתחום המזון. הוזלת מחירי הביצים והחלב שבפיקוח היא צעד חשוב כי היא רלוונטית לכלל אזרחי ישראל ובעיקר לשכבות החלשות. בנוסף לכך, בימים אלו אנשי המקצוע במשרד החקלאות  נמצאים בדיונים עם האוצר לבחון כיצד נכון להכניס את הפירות והירקות הבסיסיים לסל המוצרים שבפיקוח".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker