הצעה מגונה |

נחשפה זהותו של יזם הנדל"ן שהציע טובת הנאה לכתב ערוץ 10

היזם הוא מאיר שרבט - הבעלים של הקרן החרדית להשקעה בנדל"ן ודור שלישי למשפחה של יזמי נדל"ן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מיהו יזם הנדל"ן הבכיר שניסה לשחד את הכתב הכלכלי של חדשות 10, מתן חודורוב? לאחר כמה ימים של ספוקלציות ברשתות החברתיות ובאתרי החדשות, נחשף הערב שמו של היזם במהדורת שישי החדשה של ערוץ 10 עם אילה חסון. מדובר במאיר שרבט - הבעלים של הקרן החרדית להשקעה בנדל"ן. 

מאיר שרבט
מאיר שרבט

שרבט הוא דור שלישי למשפחה של יזמי נדל"ן. פרויקט הנדל"ן המוכר ביותר המזוהה עם משפחת שרבט הוא "בית שרבט" - בניין משרדים על הטיילת בתל אביב.

מוקדם יותר השבוע פירסם חודורוב פוסט חריג בעמוד הרשמי שלו בפייסבוק ובו סיפר לראשונה כי יזם נדל"ן בכיר ומוכר הציע לו טובת הונאה בתמורה לקידום מוצר פיננסי חדש בכתבות שלו בחדשות 10 ובעמוד הפייסבוק שלו. חודורוב, שנמנע מלחשוף את זהותו, כתב כי הוא הקליט את שיחות הטלפון עם היזם - ואף נפגש עמו ותיעד את הצעותיו במצלמה נסתרת. 

חודורוב ידע לספר גם כי היזם המוכר פנה לאנשי ציבור נוספים - שלפחות אחד מהם הביע עניין בשיתוף פעולה עם העסקה המפוקפקת, העומדת באופן בוטה בניגוד לכל כלל של אתיקה עיתונאית - וככל הנראה גם מנוגדת לחוק.

ערוץ 10 ביקש את תגובתו של שרבט, ואולם הוא סירב להגיב. מוקדם יותר, לאחר שהתבשר על ידי חודורוב כי הוא עומד לשדר עליו כתבה אמר שרבט: "אם אתה רוצה לעשות עלי כתבה בנושא הזה אז אני רוצה להגיד לך שיש לי את הזכות להגיב - ושם אני בדיוק אשאל את מה ששאלתי אותך בצורה ברורה: האם יש לך מניעה לבצע את זה, מגבלה, עם ערוץ 10“.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום