כהונת החשבת הכללית תוארך בשבוע הבא בשמונה חודשים

ההארכה נובעת מרצונו של השר למנוע פגיעה אפשרית מהחלפתה במהלך שנת התקציב ■ בקרוב יעזבו את האוצר הדוברת והממונה על השכר

מוטי בסוק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר האוצר, משה כחלון, יביא לאישור הממשלה ביום ראשון (7.2) בקשה להארכת כהונתה של החשבת הכללית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו בשמונה חודשים, עד ל-31.1.2017. עבאדי-בויאנג'ו הייתה אמורה לסיים את תפקידה בסוף מאי הקרוב, והארכת כהונתה נובעת מרצונו של השר למנוע פגיעה אפשרית מהחלפתה במהלך שנת התקציב.

בנוסף, מבקש לקבוע שר האוצר כי כהונתו של חשב כללי תסתיים רק לאחר גיבוש התקציב, העברתו, וסגירת שנת התקציב, ב-31 בינואר שלאחר שנת התקציב. כמו כן, השר הודיע כי בכוונתו להביא לאישור הממשלה מועמד לכהונת החשב הכללי עד למחצית חודש ינואר 2017.

מיכל עבאדי בויאנג'ו
מיכל עבאדי בויאנג'ו, החשבת הכללית במשרד האוצרצילום: עופר וקנין

כחלון אמר היום כי "אני מודה לחשבת הכללית שנענתה לבקשתי להאריך את כהונתה עד לסוף שנת התקציב. אני בטוח כי היא תמשיך לתרום מכישוריה ומניסיונה הרב למשרד האוצר ולכלכלת ישראל".

החשבת הכללית אמרה בתגובה כי היא "מודה לשר האוצר על האמון והתמיכה. אגף החשב הכללי בראשותי ימשיך לפעול במקצועיות למימוש מדיניות משרד האוצר, לטובת כלכלת ישראל".

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד בירך על ההחלטה ואמר כי "לחשבת הכללית תפקיד מרכזי ומשמעותי בהנהלת משרד האוצר, במיוחד לקראת הכנת התקציב לשנה הקרובה. לחשבת תרומה מרכזית ומשמעותית, ומשכך הסכמתה להישאר עד לסיום הכנת התקציב תתרום רבות לתהליך".

עבדאי-בויאנג'ו, רואת חשבון ועורכת דין, היא בעלת תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ובעלת תואר במשפטים מאוניברסיטת ת"א. היא מונתה לתפקיד החשבת הכללית באוצר ב-1.6.2011 על ידי שר האוצר דאז, יובל שטייניץ, לתקופה של ארבע שנים.

בסוף 2014 אישרה הממשלה, לבקשת שר האוצר דאז, יאיר לפיד, את הארכת כהונתה בשנה נוספת, לחמש שנים. עבאדי-בויאנג'ו נחשבת היום ל"מבוגר האחראי" בצמרת האוצר, ונהנית גם מאמונו של ראש הממשלה.

כחלון אמור לאייש בקרוב שתי משרות בכירות שמתפנות במשרדו. יהיו אלו המינויים הבכירים הראשונים שלו בצמרת האוצר, לאחר מינוי מנכ"ל המשרד. הוא יצטרך למנות כבר בזמן הקרוב ביותר דובר לאוצר במקום מירב לפידות, שתמונה בקרוב לדוברת המשטרה.

בנוסף, בסוף מאי יסיים הממונה על השכר באוצר, עו"ד קובי אמסלם, את תפקידו. בניגוד למקרה של החשבת הכללית, אין בלשכת שר האוצר כוונה להאריך את כהונת אמסלם. לא מן הנמנע כי במהלך 2016 יוחלף גם מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב. אין זה סוד כי בלשכת שר האוצר קיימת אי שביעות רצון מתפקודו של יוגב, והשר נתן לכך ביטוי לאחרונה במספר הזדמנויות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker