מחר: כחלון יתפטר מהכנסת לטובת אכרם חסון

העלות לכנסת בגין שני הח"כים החדשים שהושבעו בעקבות התפטרות שר וח"כ היא 2.6 מיליון שקל בבשנה - 8.1 מיליון שקל עד לסוף הקדנציה

צבי זרחיה

שר האוצר משה כחלון (כולנו) יתפטר מחר (יום ד') מהכנסת ובמקומו יושבע בשבוע הבא הח"כ לשעבר אכרם חסון. כחלון, יממש בכך את ה"חוק הנורבגי" המאפשר לשר או לסגן שר ממפלגה שבה למעלה מ-10 חברי כנסת להתפטר מהכנסת. החוק שנחקק בקדנציה הזו מאפשר לשר ולסגן שר שהתפטר מהכנסת לשוב אליה במידה שיפרוש מהקואליציה.

כיום, מקבל כחלון את משכורתו ויתר התנאים כמו: רכב, והעסקת עוזרים ולשכה מהממשלה ולא מהכנסת. עם השבעתו של חסון הוא יזכה מהכנסת למשכורת, לשכה, 3 יועצים פרלמנטריים, רכב, תקציב ליצירת קשר עם הציבור ועוד. עלות לשכת חבר כנסת לכנסת היא 1.3 מיליון שקל בשנה.

שר האוצר משה כחלון
שר האוצר משה כחלוןצילום: אוהד צויגנברג

בשבוע שעבר התפטר מהכנסת סגן השר ח"כ משולם נהרי (ש"ס) וביום ב' הושבע ח"כ יואב גואטה (ש"ס). העלות לכנסת עבור שני ח"כים חדשים שהושבעו בעקבות ישום ה"חוק הנורבגי" היא 8.1 מיליון שקל עד לסוף הקדנציה.

שר החינוך נפתלי בנט התפטר לפני כמה חודשים מהכנסת ואיפשר בכך את שובה לכנסת של שולי מועלם רפאלי. לאחר מכן, התפטר מהכנסת ח"כ ינון מגל (הבית היהודי) ואז החליט בנט לשוב לכנסת. בנט התפטר ממשרת שר החינוך, שב אוטומטית לכנסת, ולאחר מכן הושבע שוב כשר החינוך. בליכוד וב"יהדות התורה" לא מתכוונים בשלב זה שרים או סגני שרים להתפטר במסגרת "החוק הנורבגי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker