בכיר לשעבר ברמי לוי מאשים: צ'ופרים למקורבים והשתקת הטרדות מיניות; לוי: "הכל שטויות"

אלקי אלון, מי שהיה מנהל פעילות הסלולר ברמי לוי תקשורת, כתב פוסט ארוך ומפורט בפייסבוק שבו הוא מספר על התנהלות עסקית המנוגדת, לכאורה, לחוק ולמינהל התקין ■ רמי לוי: "שטויות במיץ עגבניות של מישהו עם עבר פלילי שמנסה לסחוט אותנו"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

זו עשויה להיות סערה לא קטנה. שורה ארוכה של טענות קשות, הכוללות פעילות לכאורה בניגוד לחוק ולמינהל התקין של חברת רמי לוי, עולות מפוסט ארוך ומפורט שפירסם הערב אלקי אלון, מי שהיה מנהל פעילות הסלולר בחברת רמי לוי תקשורת.

בין השאר, אלון מעלה טענות להתעלמות וטיוח לכאורה של לוי לגבי עובד בכיר שהטריד מינית עובדות, העסקה לכאורה של מקורבים ללא נימוק מקצועי, הענקת מתנות למקורבים, חריגה מתנאי רישיון משרד התקשורת ואף שיטות של מרמה, כביכול, כלפי משרד התקשורת. לוי מסר בין השאר בתגובה לדברים כי "הדברים אינם ראויים לתגובה. אלו שטויות במיץ עגבניות של מישהו עם עבר פלילי שמנסה לסחוט אותנו".

מתוך הפוסט של אלקי אלון
מתוך הפוסט של אלקי אלוןצילום: תצלום מסך

אלון הועסק כמנהל פעילות הסלולר של רמי לוי במשך ארבע שנים. הוא עבד לצד אופיר אטיאס, קרוב משפחה של לוי, ותחת מנהל פעילות אחר. טענה ראשונה שמעלה אלון היא כי עובד בכיר בחברה, מ', הטריד לכאורה מינית עובדות: "בנות המוקד שלנו החלו לספר על כל מיני אמירות מיניות לא נעימות מצידו. השלב הבא היה יחסים מיניים שגילנו שקיים אותו עובד בכיר עם עובדת מאחד הסניפים ואילו בשלב המתקדם כבר, בנות מהמוקד שלנו שאותן מ׳ לקח בטרמפ, הוא ניסה לכפות את עצמו עליהן תוך סטיה מנתיב של הנסיעה למקום חשוך", טוען אלון.

אלון טוען כי לוי התעלם מטענות שהועלו כלפיו: "אני סיפרתי לרמי ולאופיר בלייב על ההתרחשויות, רמי היה ספק צוחק מניף בידו שמ׳ הוא שובב ושהוא ידבר אתו. רמי דיבר כנראה אבל מ׳ המשיך. רמי היה בחו"ל באותו זמן, ביקש ממני ומאופיר לסגור את הנושא מול הבנות כדי שחלילה לא יהיה בלגן. רמי חזר מחו"ל ועשינו ישיבה אני, הוא ואופיר. בישיבה רמי הבהיר כמה מסוכן שדבר כזה ידברו עליו ולכן מה שנעשה זה כדבר הבא, מ׳ ימשיך עוד חודשיים בעבודה והוא לאט לאט ינפנף אותו החוצה. עזרה או סיוע לבנות לא עמדו על הפרק. רק טובת העסק. הטיוח הושלם בהצלחה", טוען אלון.

רמי לוי והעובד המאשים אלקנה אלון
רמי לוי והעובד המאשים אלקנה אלון

עוד טענה קשה של אלון כנגד לוי הוא הרחקת עובדות בהיריון. כך נכתב בפוסט: "בנושא הזה באמת לא היו פשרות. נכנסת להריון ובגללך צריך להביא עובד נוסף? ההנחיה של רמי ואופיר, לעשות הכל אבל הכל כדי שאותה עובדת תעזוב מרצונה. וכך היה, פעם אחר פעם".

"לפנק את החברים עם הטבות"

אלון מעלה גם טענות קשות לכאורה לגבי מוסר התשלומים של לוי מול ספקים: "ברמי לוי יש רק דבר אחד בשרשרת המזון שהוא יותר גרוע מלהיות עובד — להיות ספק. אף פעם לא הבנתי את אלה שנלחמים לעבוד עם רמי לוי, ידעתי, ראיתי וצפיתי איך מהר מאוד, בדרך כלל עם מועד התשלום הראשון שרמי היה צריך לשלם. באותו זמן הספק היה מבין שנכנס למלכודת. יש לו כבר סחורה אצל רמי, את הכסף הוא רוצה לקבל אבל מהר הוא מבין שמהרגע שהכוח אצל רמי. אני מכיר כל כך הרבה ספקים שעד היום רמי חייב להם כסף והוא פשוט לא משלם. למה? כי הוא יכול. יש גם שיטה יותר מפותחת. חייבים לך חצי מיליון? תוותר על 50 (אלף) ואולי נשלם". בענף המזון אומרים הערב בתגובה להאשמות כי מדובר בתופעות שהיו נהוגות בחלק מרשתות השיווק הפרטיות בעבר, אך מאז החלתו של חוק המזון הן נפסקו.

טיעון נוסף של אלון נוגע למינהל התקין: "רמי לוי ככלל היא חברה ציבורית. לרמי היה קטע לפנק את החברים שלו עם הטבות. אילו הטבות? אייפונים והרבה. בכל פעם קיבלתי מרמי טלפון או מסר שיש לדאוג לאיש כזה או לגברת סודית אחרת לאייפון מתנה. עדינה היתה מוציאה את החיובים על שם החברה, ולחבר או לחברה של רמי היה אייפון במתנה".

בתחום התקשורת מעלה אלון מספר טענות מעניינות. אלון טוען כי החברה במודע לא הפעילה מוקד לילי לטיפול באובדן או בגניבת מכשיר, וזאת בניגוד לרישיון המפורש של החברה: "לכל חברת סלולר חייב להיות בלילה מוקד שמטפל בפניות של לקוחות שאבד או נגנב מכשירם. מוקד כזה פירושו, עובד שעובד - וגרוע מכך אף מרוויח שעות נוספות שכן זו עבודת לילה. לא יקום ולא יהיה. בשלוש וחצי שנות הקיום של החברה, פשוט עבדנו על כל הלקוחות. מי שהיה מתקשר למוקד בשעות הלילה, היה שומע הודעה שאומרת שיש עומס קצת, תשאירו מספר, ואנחנו נתקשר. לא דובים ולא יער. כל פעם היינו צריכים למחוק את ההודעות שנצברו. פעם, אחת העובדת מחקה 2,000 ומשהו הודעות. אם לא הבנתם, אף אחד לא הקשיב להודעות, אף אחד לא אייש את המוקד. לחסוך כסף לעסק זה מעל הכל, וטובת העסק - רק היא על הפרק". אלון טוען בנוסף כי חשבוניות לא יצאו על פי הדין.

לבסוף, אלון טוען גם כי לוי רימה ביודעין את הרגולטור, משרד התקשורת. כך נכתב: "משרד התקשורת עורך מגוון ביקורות בחברות הסלולר. לפני כל ביקורת, ישיבה אצל רמי עם אופיר, לעיתים רק אופיר. אם היו נתונים שהיה צריך לייפות, ההוראה היתה חד וחלק לשפץ. זכור לי מהחצי שנה האחרונה ששלחנו למשרד התקשורת דו״ח של לקוחות שקיבלו חוזה במועד הצטרפותם. היו אלפים רבים שלא קיבלו. מה ההוראה של אופיר? בדוח שאתם שולחים למשרד התקשורת, תמחקו את אותם הלקוחות שלא קיבלו, והנה ברגע אחד קיבלת מאזן של 100% שליחת חוזה ללקוחות".

ממשרד התקשורת נמסר: "הטענות שהועלו ייבדקו על ידי המשרד".

בפוסט הארוך עולות עוד מספר טענות: אלון טוען כי מי שנתן את הכשרות לסמארטפון הכשר שהשיקה חברת רמי לוי תקשורת הוא לא אחר מאשר הנהג של לוי: "השקנו סמארטפון כשר, שכרנו רב מכובד שייתן כשרות והשגחה. כל נושא האינטרנט אצל הציבור החרדי, מאוד מורכב ולא פשוט. יום אחד רמי אומר לי: 'סליחה, הנהג שלי גם חרדי, למה אתם משלמים לאיזה רב? קח את הנהג'. וכך היה. הרב המכובד זז הצידה כמובן מבלי שישלמו לו את שחייבים לו, ואילו הנהג שודרג להיות הנהג המפקח".

הוא גם טוען כי בחברה יש הנחיה לעובדים לכתוב טוקבקים חיוביים על רמי לוי: "אחרון חביב. טוקבקים. כן, כן - רמי לוי הגדול, הוא משפחתו וכל אשר לו, כל כתבה שעולה עם אזכור השם הקדוש - רמי וכל אשר לו מעבירים מסרים לכל הקרובים ויאללה לטקבק. כלומר, רוב הטוקבקים שאתם קוראים בענייני רמי לוי, סיכוי גדול מאוד שרמי עצמו כתב אותם. בהן צדקי כמה שזה היה מצחיק, נכנס למשרד של רמי לפעמים ורואה אותו כאחוז דיבוק, מטקבק ומטקבק. בהתחלה לא היתה לי ברירה ונאלצתי גם אני לטקבק, אופיר מדי פעם היה מוריד לי הנחיה ישירה לתת לעובדים לטקבק. בזתי לזה בסתר ליבי אז, ואני בז לזה כיום".

אלון טוען כי לאורך כל תקופתו כמנהל הפעילות הסלולרית הוא קיבל שכר של 8,000 שקל לחודש ולא קיבל שכר בהתאם לסיכומים. לטענתו, בכוונת מכוון אין בחברה "טייטלים" והגדרות תפקיד.

לוי עצמו מסר בתגובה: "הדברים אינם ראויים לתגובה. אלו שטויות במיץ עגבניות של מישהו עם עבר פלילי שמנסה לסחוט אותנו. אני לא יודע לטקבק ובחיים שלי לא כתבתי טוקבק; הטלפון שלי אפילו לא תומך בזה. אני גם לא יודע לשחק קלפים באייפד. שאני אפטר מישהי בהיריון? למה? כי היא העובדת הכי טובה? מישהי בהיריון לא יכולה לענות לטלפון? ואם הייתי מפטר, מה אין בית דין לעבודה? אין משרד כלכלה? הכל שטויות". 

רמי לוי תקשורת

מחברת רמי לוי תקשורת נמסר: "מדובר בעובד לשעבר שעזב את העבודה ואינו עובד כבר שנה בחברה. מר אלון שסובל מבעיות אישיות קשות (שמפאת צנעת הפרט לא נרחיב לגביהן), ויש לו עבר של הסתבכויות חמורות במקומות עבודה קודמים כגון חברת פלאפון. מר אלון מצוי בחובות כספיים עצומים ומנסה לסחוט מחברתנו ומגורמים בכירים בה כספים שאינם מגיעים לו, ובתוך כך איים כי אם לא ישולמו לו הסכומים שניסה לסחוט יפרסם דברי בלע על החברה ומנהליה.

"החברה ממניעים אנושיים נמנעה עד כה למצות איתו את הדין ולהגיש תלונות לגורמי אכיפת החוק בשל עבירות שונות שביצע לכאורה הן בזמן עבודתו בחברה והן לאחר עזיבתו, לרבות עבירות של גניבה ממעביד שמר אלון ידע שמתקיימת חקירה לגביהם ושהניעו אותו לפרסם את דברי הבלע שפרסם. לגבי העבירות קיים תיעוד ברור, התלונה תוגש והדברים יתבררו על ידי משטרת ישראל. החברה נמנעה עד כה מהגשת תביעה אזרחית גם על נזקים שונים שגרם, בשל העדר כל סיכוי סביר לגביית כספים ממר אלון בשל מצבו הכלכלי.הדברים שכתב מופרכים, חסרי אחיזה במציאות ואינם ראויים להתייחסות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker