ח"כ גפני על המתנחלים: "סיקריקים תאבי בצע, אני יורק על ההעברה הכספית הזאת"

ועדת הכספים אישרה העברת שני מענקים חד פעמיים: האחד בסך 32.2 מיליון שקל לרשויות מקומיות בשטחים ומענק נוסף בסך של 32.3 מיליון שקל להתיישבות צעירה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ועדת הכספים אישרה היום העברה של 65 מיליון שקל לרשויות מקומיות בשטחים. יו"ר הוועדה משה גפני אמר על ההעברה כי מדובר במעשה של "סיקריקים תאבי בצע". גפני פנה לנציגי האוצר ואמר להם: "אני יורק על ההעברה הזאת, ולמרות זאת אני אצביע בעדה. אני לא מתכוון להרפות מהסעיף הזה. בתחילת ינואר אני מבקש לקבל את מסקנות הוועדה שצריכה לבחון את הקריטריונים הללו". ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) ענה לגפני: "זאת הסתה שקרית ודמגוגית של השמאל".

סכום המענקים לישובים בשטחים יגדל מ-46.7 מיליון שקל ל-113.2 מיליון שקל והוא נכלל בתקציב משרד הפנים. הכספים לצורך כך יועברו מתקציב הקניות במשרד לביטחון פנים. פירוט הפנייה מגלה כי מדובר במענק בטחוני חד פעמי בסך של 32.2 מיליון שקל לרשויות מקומיות בשטחים. משרד האוצר יעביר למשרד הפנים את הסכום כתוספת יעודית, ומשרד הפנים יקצה את התקציבים לרשויות מקומיות ביהודה ושומרון בהתאם לקריטריונים שייקבעו.

כמו כן, יינתן מענק חד פעמי בסך של 32.3 מיליון שקל להתיישבות צעירה. גם כאן הכסף יועבר למשרד הפנים שיקצה אותו לרשויות מקומיות בשטחים המוגדרים כ"התיישבות צעירה", שניתן להן מענק בשנת 2014. בנוסף, שר האוצר משה כחלון יתקן את כתב המינוי לצוות לבחינת מענקים ל"התיישבות צעירה", כך שיייבדק המשך תקצוב המענקים לישובים בשטחים.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני
יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפניצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker