הווידוי של שלי יחימוביץ' - ומה היא חושבת על ציוצי האיומים של ג'ודי שלום ניר מוזס

חברת הכנסת כתבה בפייסבוק: "אני לא סובלת שפוליטיקאים מאחלים לחבריהם החשודים בשחיתות, או בעברות מין, 'אני מאחל לו שתוכח חפותו'"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' התייחסה היום לראשונה לפרשת ההטרדות המיניות לכאורה של שר הפנים סילבן שלום. שלשום פירסמה ג'ודי שלום ניר מוזס, רעייתו של שלום, ציוצים בחשבון הטוויטר שלה שבהם היא מזהירה כי תפעל להכפיש מתלוננות נגדו. עד כה שש נשים סיפרו כי השר שלום ניסה לכפות עליהן מגע מיני. 

בפוסט שפירסמה בפייסבוק כתבה יחימוביץ': 

"את סילבן שלום אני מכירה וגם מיודדת עמו המון שנים. מגיל 21. למדנו יחד באוניברסיטת בן גוריון, הוא היה ראש תא מצדה של הימין באוניברסיטה, ואני מראשי שלום עכשיו.

ובכל זאת הסתדרנו מצוין. חברה טובה ומקסימה שלי התחתנה באותה עת עם בן דוד שלו, וכך גם הכרתי וחיבבתי את משפחתו.

שמרנו על יחסים טובים לאורך כל הדרך, כשהיום אנחנו בני 55. התמונה הזאת, של שנינו יושבים ומדברים במליאה, היא לא נדירה.

לא פשוט היה לי השבוע להתייחס לפרשה.

אני מודה בפניכם שאפילו שקלתי להתחמק ולא להתייחס עד שהעניין יתברר. התחמקות לא היתה קשה במיוחד, ממילא כמעט כל המערכת הפוליטית נאלמה דום ושמרה על זכות השתיקה.

הציוצים של ג'ודי שלום ניר-מוזס. הראשון: בסוף אני אדבר. לכל אחת יש עבר. הווה. העובדות עליהן זורמות אליי. אין הרי כרגע שום סיכוי לקבל אובייקטיביות ואני גם לא במוד, נכון להרגע, להכפיש.
השני: אני כמובן לא מתכוננת לשתוק. החוויה שילדיי נאלצים שוב לעבור, גם אם אכנס לכלא, על שיימינג ולכלוך. אנחנו לא חיים בבית כנסת

כתבות שאולי פיספסתם

הלקוחה התלוננה: "יש צפרדע בחסה". את תגובת החברה אסור לפספס

הפתרון לפקקים: המכונית המעופפת קיבלה אישור להמריא

אבל אז באה עדות ועוד עדות, וקיבלתי שיחת טלפון ועוד אחת, והדפוס הלך והתבהר.

ואז הגיע הציוץ של אשתו ג'ודי שאיימה על המתלוננות שהיא אוספת עליהן חומר וש"לכל אחת יש עבר", הבנתי עד כמה הן חוששות, והחלטתי שדי.

שהמחוייבות שלי היא לא למי שיש להם כוח דומה לשלי, אלא דווקא ובראש ובראשונה לאלה שפניהן לא ידועות, שיש להן אותיות במקום שמות.

ג'ודי שלום ניר מוזס אומרת לבעלה סילבן שלום: "צריך להוציא את הארגון הזה שוברות שתיקה מחוץ לחוק!"
איור: ערן וולקובסקי

אני מודה: את הראיונות שלי השבוע נתתי לא בחדווה, במבוכה, בצער. אבל מתוך ידיעה שאני מחוייבת לעשות זאת, בשביל הנשים האלה. לשדר להן שאני, כמו תמיד, בצד שלהן.

ינון מגל קבע סטנדרט חדש וחשוב. הוא לא הכפיש את המתלוננות, הוא הודה, והוא פרש.

ההתנהלות של מגל היא חלק משינוי מבורך ומדהים שאנחנו נמצאים בעיצומו. הנשים מפסיקות אט אט להתבייש במה שחוו, ומי שמתבייש ומשלם ונותן את הדין הוא מי שצריך להתבייש: התוקפן, ולא קורבנו. מי שאמר את המלים וביצע את המעשים.

סילבן שלום צריך לכל הפחות, לכל הפחות - להשעות את עצמו, עד שהעניין יתברר. וגם היועץ המשפטי צריך להיכנס לעבי הקורה ולומר את דברו. והמשטרה – לחקור.

ועוד שלוש הערות:

אחת: אני לא סובלת שפוליטיקאים מאחלים לחבריהם החשודים בשחיתות, או בעברות מין, "אני מאחל לו שתוכח חפותו". זה משובש לגמרי. ומה אם הוא אשם? אני מאחלת ומקווה שהצדק יעשה ושהאמת תצא לאור. נקודה.

שניה: ככלל אני מאמינה למתלוננות. כל כך קשה, כל כך קשה ומר להתלונן. המחיר כה כבד. ולא רק מאמינה, אלא מצדיעה לנשים האמיצות האלה, שהן לפה לכה רבות ששותקות. שמצילות אחרות.

שלישית: לטענה הנפוצה בדבר תלונות "ממוחזרות" או "ישנות": ובכן חברים, הרובה לא זוכר, המטרה לא שוכחת".

בתגובה לפניית "הארץ" נמסר מטעמו של שלום כי "מדובר במיחזור טענות שאין להן שחר. הנושא נבדק לעומק בעבר על ידי רשויות האכיפה ובהתאם להחלטת היועץ המשפטי לממשלה, על דעת המשטרה והפרקליטות, העניין הסתיים בלא כלום".

ראשת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, קראה הבוקר (שבת) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפעול להשעייתו של שר שלום, ולהורות לפתוח בחקירה נגדו ונגד רעייתו ג׳ודי. לדברי גלאון, בהתבטאויותיה של רעיית השר יש כדי לשבש הליכי חקירה ואף "להלך אימים על הנשים אשר מסרו את עדויותיהן".

"על היועמ"ש להגיד לראש הממשלה להשעות את השר שלום, להורות על פתיחת חקירה נגד השר ונגד ג'ודי ניר מוזס", אמרה גלאון באירוע שבתרבות בבאר שבע. גלאון הוסיפה כי "למיטב ידיעתי עד הערב נשמע עוד עדויות נגד שלום". היא ציינה כי על העדויות שהיא שמעה לא חלה התיישנות, וכי המקרים אירעו בארבע-שש השנים האחרונות. ביחס לוינשטיין אמרה גלאון, ״הייתי מצפה שהיועמ"ש הבא יהיה אמיץ״. ניר מוזס שלום הגיבה בטוויטר לדבריה של גלאון וצייצה: "לו הייתי מחבלת או טרוריסטית... (היא, גלאון) הייתה אוהבת אותי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker