בכיר בבנק ישראל מרוויח 64,873 שקל בחודש - הרבה יותר משר האוצר

אלופי השכר בשרות הציבורי - הנמלים ■ שיאן השכר בנמל אשדוד: נתב עם משכורת חודשית ממוצעת של 76,507 שקל ■ החברות הביטחוניות מפנקות את המנכ"לים שלהן

מוטי בסוק

העובדים בנמלי ישראל הם אלופי השכר במגזר הציבורי. ברשימת עשר הגופים בעלי השכר הגבוה ביותר במגזר הציבורי - אותה פרסם היום (ד') הממונה על השכר באוצר, קובי אמסלם - מככב נמל אשדוד במקום הראשון, נמל חיפה במקום השני וחברת נמלי ישראל במקום השלישי. אכן כדאי מאוד לעבוד בנמלי ישראל.

אחרי נמלי ישראל, במקום הרביעי ברשימה הנחשקת של אלופי השכר במגזר הציבורי ניצב בנק ישראל, עם שכר ממוצע ליותר מ-700 העובדים בבנק, של 25,617 שקל בחודש ברוטו. הרבה יותר מהשכר הממוצע שמקבלים העובדים מעבר לכביש, עובדי משרד האוצר, שעושים עבודה לא פחות חשובה, כנראה יותר.

מכולה מועמסת על ספינה בנמל אשדוד
נמל אשדודצילום: אילן אסייג

בשנה הבאה יעלה ממוצע השכר של עובדי בנק ישראל, לאחר שקיבלו תוספת שכר נדיבה מאוד אחרי שהסכימו לעבור למספר שנים למבנה לא רחוק, עד שיושלמו השיפוצים היסודיים במבנה הבנק הקבוע בירושלים. שיאן השכר בבנק, מנהל אגף, השתכר 64,873 שקל בחודש, הרבה יותר משר האוצר (שכר של כ-43 אלף שקל בחודש), ממנכ"ל האוצר, ומכל ראשי האגפים באוצר. גם נגידת בנק ישראל, המשנה לנגידה והבכירים האחרים בבנק משתכרים יותר משר האוצר ועמיתיהם במשרד האוצר - בעשרות אחוזים.

אמסלם פרסם גם לראשונה את בעלי השכר הגבוה בכל גוף - הוא ציין תפקידים, אך לא ציין שמות. מהרשימה עולה כי בנמל אשדוד שיאן השכר הוא נתב, עם שכר חודשי ברוטו של 76,507 שקל. גם שיאן השכר בנמל חיפה הוא נתב - שכרו אפילו גבוה יותר ועומד על 79,811 שקל.

אלופי השכר בעשרת הגופים בעלי השכר הגבוה ביותר במגזר הציבורי הם מנכ"לי התעשיות הצבאיות. מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס, השתכר בממוצע 94,509 שקל בחודש ב-2014. מנכ"ל רפא"ל, אלוף (מיל.) ידידיה יערי, השתכר בממוצע 86,280 שקל, מנכ"ל אלת"א ניסים הדס, עם 82,807 שקל ומנכ"ל מפעל הפיס אלי דדון השתכר בממוצע 53,439 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker