דמי חנוכה |

הממשלה אישרה פה אחד: שכר חיילי החובה יעלה ב-50%

עלות הגדלת השכר לתקציב הביטחון: 600 מיליון שקל בשנה ■ נתניהו: "אין תשורה יפה יותר מזו לערב חג החנוכה"

מוטי בסוק
מוטי בסוק

הממשלה אישרה היום (א') פה אחד את הצעת שר הביטחון, משה יעלון, ושר האוצר, משה כחלון, . עלות העלאת השכר לתקציב הביטחון עומדת על כ-600 מיליון שקל בשנה.

הממשלה בהשתתפות מנכ"לי משרדי הביטחון, האוצר, המשפטים וסגן ראש אגף התקציבים באוצר לנושא תקציב הביטחון, שהוקמה בחודש אוגוסט האחרון, בדבר העלאת שכר חיילי החובה.

נתניהו ויעלון מדליקים נרות עם חיילי צה"ל צילום: שאול גולן

בהתאם להצעת ועדת המנכ"לים יועלה שכר חיילי חובה המוגדרים כלוחמים מ-1,077 שקל בחודש ל-1,616 שקל. שכר חיילים תומכי לחימה יעלה מ-784 שקל ל-1,176 שקל ושכר שאר החיילים יעלה מ-540 שקל ל-810 שקל. תוקף ההחלטה במשכורת דצמבר המשולמת בתחילת חודש ינואר. 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בפתח ישיבת הממשלה; "בהזדמנות הזאת, ערב חג החנוכה, אין רגע נאות יותר להביא את היוזמה להעלות את שכר לחיילי החובה. בסופו של דבר אנחנו חיים על יכולת המגן שנותנים חיילי צה"ל. אני שמח שיש פה הסכמה של שר האוצר, שר הביטחון וראש הממשלה. אני מניח ואני בטוח שכל השרי הממשלה ישתתפו בהעלאת שכר חיילי צה"ל, זה דבר מתבקש, צודק ונכון, ואין תשורה יפה יותר לערב חג החנוכה".

שר האוצר כחלון אמר בישיבת הממשלה, "יש הסכמה מלאה בין רה"מ, משרד האוצר, משרד הביטחון, וכל חברי הממשלה להעלות את דמי הקיום של כל חיילי צה"ל. מדובר בתיקון עוול של הרבה מאוד שנים ואני שמח שזה נפל במשמרת שלנו. הצלחנו לתקן את העוול הזה. התוספת היא תוספת משמעותית של כ- 50% במכה אחת. חשוב לנו להעביר מסר להורים: כמו שהמפקדים שומרים ומגנים על ביטחון החיילים אנחנו כממשלה דואגים לצרכים שלהם. זה עדין לא מספיק, אך אנחנו בכיוון, הצעד שנעשה הוא צעד משמעותי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker