אחרי סערת ההטרדות המיניות: ינון מגל פורש מהכנסת

מגל לבנט: "למרות שאני בטוח שאין במעשיי היבט פלילי, אני מבין שיש שנפגעו מהתנהלותי בעבר ולכן אני מבקש לפרוש מהכנסת"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

ח"כ ינון מגל הודיע הבוקר על פרישתו מהכנסת - בעקבות  סערת ההטרדות המיניות. מגל הודיע על כך ליו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט ואמר לו כי למרות שהוא בטוח שאין במעשיו היבט פלילי, הוא מבין שיש שנפגעו מהתנהלותו בעבר ולכן הוא מבקש לפרוש מהכנסת.

השר בנט, השוהה במסע הסברה בארה"ב, מסר הבוקר: "קיבלתי את הודעת ההתפטרות של ינון, זהו מעשה ראוי. אני מקווה שההליך בו הוא נמצא יסתיים מהר ככל האפשר ויוכל להתמסר למשפחתו ולהמשך דרכו".

ינון מגל, בשדה התעופה של רומא, הערב
ינון מגל, בשדה התעופה של רומא, הערב

אתמול נחשף בערוץ 2 כי אשה נוספת טוענת שהוטרדה מינית על ידי מגל. האשה עבדה עם מגל בעבר אך לא באתר וואלה. לדבריה, היא החליט לספר את סיפורה בעקבות ההכפשות נגד הנשים האחרות שפירסמו פוסטים בפייסבוק נגד מגל. לדבריה, לפני כשנתיים היא נתקלה בו במקרה במקום ציבורי, הם ניהלו שיחה קצרה ואז נישק אותה בניגוד לרצונה. לדבריה, היא עזבה את המקום המומה. האשה סיפרה כי לא התלוננה עד היום מאחר שחששה כי הנזק שייגרם לה יהיה גדול מזה שנגרם לה מהמעשה של מגל וגם לא רצתה לגרום נזק לבני משפחתה.

הפרשה החלה ביום שלישי שעבר כאשר רחלי רוטנר, שעבדה בכפוף למגל כשזה שימש כעורך הראשי של האתר, פירסמה בפייסבוק פוסט ובו האשימה את מגל בהטרדה מינית במהלך מסיבה שקיים האתר.

מגל פירסם פוסט התנצלות וכתב: "קודם כל ברצוני להתנצל - ישנם דברים שנאמרו בין ידידים לפני שהייתי חבר כנסת ולא הייתי חוזר עליהם כיום, ואני מבקש את סליחתו של כל מי שנפגע. עם זאת, הייתי מצפה מידיד שנפגע ממני להגיד לי זאת ולא לפנות למחוזות השיימינג ברשתות החברתיות".

בעקבות התגובה של מגל, פירסמה אשה נוספת, אור שוקרון האשמות נגד מגל. כך כתבה שוקרון: "לדברי ינון, דברים שנאמרו בין ידידים לא צריכים לצוף ברשתות חברתיות. אנחנו עושות לו שיימינג. אבל קולגה שמלטף לי את הישבן יותר מפעם אחת חרף בקשותיי שיפסיק, ששואל אותי אם ארצה להצטרף אליו לתא השירותים ושאר שאלות שלא משתמעות לשני פנים - הביא על עצמו את השיימינג שהוא חווה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker