בגלל תפוסה מלאה? מנכ"ל שופרסל לשעבר, אפי רוזנהויז, שוחרר מהכלא - שבועיים מוקדם מהמתוכנן

רוזנהויז שנראה הבוקר בבית קפה בשכונת צהלה בתל אביב: "את התוכניות שלי ואת חיי אני שומר לעצמי"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

מנכ"ל שופרסל לשעבר, אפי רוזנהויז, שוחרר מהכלא ביום שלישי, כשבועיים לפני מועד השחרור הקבוע שלו. כך נודע ל-TheMarker. רוזנהויז נידון לחודשיים מאסר בפועל והחל לרצות את עונשו -7 באוקטובר. לדברי מקורב לרוזנהויז, הוא שוחרר שחרור מנהלי מוקדם על ידי השב"ס, ייתכן שבגלל תפוסה מלאה בבית הסוהר.

רוזנהויז נראה היום בבוקר (א') בבית קפה בשכונת צהלה בתל אביב. 

אפי רוזנהויז
אפי רוזנהויזצילום: אמיל סלמן

אפי, מזל טוב על השחרור

"תודה רבה"

יש כבר תוכניות להמשך?

"את התוכניות שלי ואת חיי אני שומר לעצמי אבל אני מודה לכם על ההתעניינות"

מה קרה שהשתחררת מוקדם יותר?

"אני מעדיף לא לדבר, ושוב תודה".

מלבד מאסר, כולל עונשו של רוזנהויז גם חודשיים וחצי בעבודות שירות. בנוסף, נגזר עליו קנס של 450 אלף שקל. העונש, המהווה עליית מדרגה משמעותית בעבירות הגבלים, נגזר בעקבות נסיון לביצוע הסדר כובל והפרת תנאי המיזוג של שופרסל וקלאבמרקט.

פרשת שופרסל התרחשה בסוף 2008. להנהלת שופרסל התברר, כי ספקים גדולים ערכו מבצעים דומים במגה לאור השקת רשת הדיסקאונט של מגה 'מגה בול' (כיום נקראת you). רוזנהויז וגידור צילצלו מיוזמתם לספקים לבירור נסיבות העניין, דרשו מהם לנקוט פעולות מסויימות ומשלא נענו, הוסרו ממדפי הרשת חלק ממוצרי הספקים.

מקורות במגזר העסקי אמרו עם כניסתו של רוזנהויז לכלא, כי כל צעדי רשות ההגבלים לא מרתיעים, כפי שמרתיעה כניסתו של אדם במעמד זה לכלא. רוזנהויז היה מנכ"ל מוערך מאוד בטרם התפוצצה פרשת שופרסל.

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה יועד הכהן, גזר על אפי רוזנהויז, לשעבר מנכ"ל שופרסל ארבעה חודשי מאסר וחצי, מתוכם חודשיים לריצוי בפועל וחודשיים וחצי נוספים בעבודות שירות. על סמנכ"ל השיווק של הרשת, אלי גידור, נגזרו חודשיים וחצי מאסר, מהם חודש מאסר בפועל.

השופט קבע, כי "שופרסל, רוזנהויז וגידור פעלו באלימות ובכוחניות כלכלית כלפי הספקים על ידי ההוצאה החד צדדית והמידית של מוצרים מן המגוון, לצורך חידוד מעשי של המסר שביקשו להעביר. בנוסף, בסיטואציה הנדונה הם ניצלו לרעה את כוחם ומעמדם אל מול הספקים, שנפגעו ללא ספק מהורדת אותם מוצרים מן המגוון, כפי שעלה מן הראיות, כדי לנסות לאלצם להסכים להסדר המוצע. נסיבות אלה הן נסיבות מחמירות שיש בהן כדי להשפיע על מידת העונש שייגזר על הנאשמים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker