ועד עובדי כיל ליו"ר החברה: הפסק להשתמש בעובדים כקלף מיקוח

ואילו לממשלה קרא פורום ועדי העובדים של החברה להבטיח את פרנסת העובדים במקרה שכיל תממש את איומיה לפטר עובדים

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר גלעד, יו"ר כיל
אורה קורן

פורום ועדי העובדים של כיל קרא היום (ד') להנהלת כיל להפסיק להשתמש בעובדים כקלף מיקוח מול הממשלה, ואילו לממשלה קרא הפורום להבטיח את פרנסת העובדים במקרה שכיל תממש את איומיה לפטר עובדים.

הפורום התכנס היום בבית ההסתדרות בבאר שבע, להתייעצות על רקע איומי יו"ר כיל, ניר גלעד, לעצור השקעות בנגב ולפטר עובדים, בעקבות החלטת ועדת הכספים של הכנסת השבוע, לאשר כלשונו את דו"ח שישינסקי 2 למיסוי משאבי טבע ללא הקלות לכיל.

בפגישה השתתפו ארמונד לנקרי, יו"ר ועד עובדי ים המלח, משה חדד, יו"ר ועד עובדי רותם אמפרט, אבי בן שושן, יו"ר ועד עובדי מפעל המגנזיום, אביב ברגל, נציג ועד עובדי תרכובות ברום, איציק בן ישי, יו"ר ועד עובדי פריקלס ומאיר בביוף, יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב המייצגת את עובדי המפעלים.

בתום הישיבה קראו חברי הפורום להנהלת כיל ולגלעד "להפסיק להשתמש בעובדי המפעלים כבני ערובה במשחק הכוחות הבלתי נגמר בין הממשלה והכנסת, לבין הנהלת החברה". בנוסף דרשו "להפסיק באופן מיידי את איום הסגירה של מפעל המגנזיום כפעולת תגמול להחלטות הכנסת והממשלה".

אף שמפעל המגנזיום הוחרג מהמלצות ששינסקי 2 ולא יושת עליו מס מוגדל, כיל ממשיכה לאיים בסגירתו כתוצאה מההמלצות בנימוק, שבאופן כללי הן יורידו את כדאיות השקעותיה בנגב. עם זאת, אם מחירי האשלג ימשיכו לרדת, התשלום של כיל למדינה לא יהיה גבוה בהרבה מהתשלום הנוכחי.

במקביל, קראו הוועדים לממשלה ולכנסת "להפסיק לחגוג את 'ניצחונן' על הנהלת כיל ולתת פתרונות אמיתיים לעובדים, כדי לשמור על פרנסתם ועל קיום המפעלים בנגב, במיוחד לאור איומי 'התגמול' של הנהלת כיל והעומד בראשה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker