בשורה טובה לחיילי החובה: השכר יועלה ב-2016 בעקבות תוספת תקציבית של 680 מיליון שקל

ח"כ אורן חזן התנה תמיכתו בתקציב בהקצאת 680 מיליון שקל לתוספת שכר לחיילי החובה ■ הח"כים חזן, בן דהן, ומפלגת כולנו רבים על הקרדיט

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חייל צה"ל עוזבים את הרצועהצילום: אי־אף־פי
צבי זרחיה

שכר חיילי החובה יועלה ב-2016 בעקבות תוספת תקציבית של 680 מיליון שקלים שנכללת בתקציב המדינה לשנת 2016 - כך הודיעו היום ח"כ אורן חזן (ליכוד), וסגן שר הביטחון ח"כ אלי בן דהן (הבית היהודי).

ההחלטה על כך התקבלה במסגרת ההסכמים הקואליציוניים שבין הליכוד לבין כולנו בראשות שר האוצר משה כחלון. באחרונה התגלעה מחלוקת בעניין בין שר האוצר שביקש להגדיל את שכר חיילי החובה לבין שר הביטחון משה יעלון שביקש להקצות הכסף לקרן החיילים המשוחררים. כמו כן המליאה דחתה הצעת חוק להעלאת שכר חיילי החובה שהוגשה על ידי ח"כ יעקב פרי (יש עתיד).

בתוך כך, חבר ועדת הכספים ח"כ אורן חזן (ליכוד) הודיע היום שסיכם עם שר האוצר משה כחלון כי - 680 מיליון שקל מתוך התקציב יוקצו לתוספת שכר לחיילי החובה כבר מהשבוע הבא בתקציב באישור התקציב הקרוב.

ח"כ חזן, החבר גם בוועדת חוץ וביטחון, איים כבר אמש שלא יאפשר העברת תקציב נוסף למשרד הביטחון, ללא קבלת הבטחה להעלאה בשכר החיילים ואף אמר כי יתעקש על כך גם במחיר של משבר קואליציוני.

חזן הודיע שהבוקר שוחח עם שר האוצר ודן עמו  בנושא. בסיום השיחה סוכם על מתן התוספת האמורה.

"הודעתי מראש שאם יש נושא אחד שעליו לא אתפשר, משום שיקול, גם לא שיקול קואליציוני, הרי שזהו שכר חיילי הסדיר, אמר חזן. "לפני מספר ימים התקבלה בקשה של שר הביטחון לתוספת של מיליארדי שקלים לתקציב הביטחון. אין אף מטרה חשובה יותר עבור התקציב המבוקש מאשר הגדלת שכר החיילים. עבורם, תוספת של 300 שקל היא חשובה ומשמעותית ביותר, למערכת הביטחון זה כ-10% מהתוספת שהיא דורשת כעת.
לשמחתי שר האוצר חושב כמוני  ואישר ש-680 מיליון שקלים מתוך תקציב הביטחון שיוקצו למטרה זו. תקוותי שבמערכת הביטחון יקבלו ההחלטה החדשה באהבה".

ואילו סגן שר הביטחון ח"כ אלי בן דהן  (הבית היהודי) הודיע במליאת הכנסת כי במענה להצעת חוק של ח"כ יעקב פרי המבקשת להעלות את דמי הקיום של החיילים ב-700 שקל, אמר סגן שר הביטחון כי "הרצון להיטיב עם חיילי צה"ל הוא רצון משותף לממשלת ישראל ככלל ולשר הביטחון ומשרד הביטחון בפרט. אני בעצמי, כאב לשני חיילים בשירות סדיר, שמח להודיע לכם כי ממשלת ישראל הקציבה למטרה זו 680 מיליוני שקלים".

בזכות לחץ של מפלגת הבית היהודי ומפלגת כולנו.. בימים אלה מכונס צוות מנכ"לים של משרדי הביטחון והאוצר, כדי להגיע למתווה מוסכם שדרכו תשולם התוספת לחיילים, אם דרך הגדלת הפיקדון או דרך הגדלת דמי הקיום.

לדברי בן דהן, "האופוזיציה יכולה להמשיך לדבר ואנחנו נעביר את הכסף כבר בתקציב שיעבור בשבוע הבא". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker