ינון מגל תוקע סכין ב"גב האומה": "הגיע הזמן לספר מה באמת עומד מאחורי הכאילו צחוקים"

גב האומה: "לכל פוליטיקאי מתבכיין יש מוצאי שבת" ■ צפו: הסרטון שעיצבן את מגל

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

ח"כ ינון מגל (הבית היהודי) פירסם הבוקר פוסט בפייסבוק בו הוא חושף, לטענתו, מה קורה מאחורי הקלעים של התוכנית "גב האומה" המשודרת בערוץ 10.

"אז אני מבין שבגב האומה החליטו לסמן אותי אמש ולהכנס בי חזק. אני בעד סאטירה, זה חשוב בדמוקרטיה, ואני גם שמח כשהיא על חשבוני ומעודד את אנשי גב האומה להמשיך ולכתוב עליי. אבל נראה לי שהגיע הזמן לספר מה באמת עומד מאחורי הכאילו 'צחוקים' של החבורה הזאת ומאיפה הם מגיעים", כך לדברי מגל.

"לפני כשנה במהלך הבחירות לכנסת הוזמנתי לתכנית. מהרגע הראשון האווירה הייתה עוינת אבל גם עם זה אני חי בשלום. הבעיה התחילה כשחברי הפאנל קיבלו ממני כמענה תשובות ובדיחות שלא אהבו. תוך דקות תכנית ההומור הפכה לתכנית אקטואליה והעלבות אישיות. עינב התפוצצה ראשונה אחרי איזה בדיחה שלי וחברי הפאנל הטיחו בי בלהט אידאולוגי שהם לא מבינים איך אני מדבר ושאני לא מציג שום תכנית מדינית (לא כבדיחה), גורי אלפי אף הוסיף שזחלקה שביקר שם שבוע קודם לפחות בא וייצג רעיון (זו בדיחה אבל גם במקרה הזה הם היו רציניים לגמרי. כן. זחלקה. מבלד). התכנית למעשה הופסקה. אחכ המשכנו ואז הסט שוב התפוצץ.

"בשיא העימות שכמעט הביא לביטול הצילומים אמר לי אלפי: "אתה בא לפה ומספר בדיחות במקום לתת תשובות", אני קצת התבלבלתי כי די הייתי בטוח שזה הקונספט של התכנית. רק אחרי דקות ארוכות הצליח ליאור שליין (היחיד שהיה הגון שם) להרגיע את חבריו והצילומים נמשכו.

"אבל גם בזה לא תם העניין ואחרי הצילומים ניגשה אורנה בנאי לחלק מאנשי הקמפיין של הבית היהודי ואמרה להם שהבעיה האמיתית היא שאנשים טיפשים כמו ינון מגל הולכים להיכנס לכנסת.

"אין דבר יותר עלוב מסאטריקנים שצוחקים על כולם בכל דרך אבל לא יודעים לצחוק על עצמם. בגב האומה אוהבים מאד לצחוק, אבל רק על אחרים ורק אם זה לכיוון אידאולוגי מסויים. סה"כ צריך לזכור שמדובר בחבורה שגרה פחות או יותר באותו רחוב בתל אביב, בזה באותה דרך לכל מה שקשור לדת (כלומר ליהדות), ומחזיקה בערך באותה עמדה פוליטית (לא מתונה).

"זה לא ימנע ממני להמשיך לענות את האמת, בכל מקום, בכל זמן ברצינות וגם בצחוק (גם על עצמי אם צריך) ובגב האומה גם ימשיכו לעשות סאטירה וטוב שכך, לספר בדיחות מסוג מסויים ולסגור חשבונות עם כל מי שלא ממש מתיישר עם האג'נדה.

"אגב הקטע בו הסאטריקנים הגדולים הפכו לפרשנים פוליטיים נערך כמובן החוצה (בהסכמתנו) אבל מבחינתי אין שום בעיה שישודר. נהפוכו. אני גם מוכן לחזור לתכנית, אבל בתנאי אחד: שתשודר בחי...

"האמת שאמש כשחברים סימסו לי שכבר כמה דקות עושים לי לינצ' בתכנית פתחתי את הטלוזיה והתחושה היחידה שחשתי כלפי החבורה שם היתה: גועל.

"ועוד משהו קטן: אם לא הבנתם מה הקהל באולפן כל כך צוחק ומוחא כפיים מהבדיחות החלשות האלה אז תרגעו זה לא אתם זו רק העריכה".

בעמוד הפייסבוק של גב האומה נכתב בתגובה כי "לכל פוליטיקאי מתבכיין יש מוצאי שבת. התשובה - בשבת הקרובה ב- 21:15, בגב האומה, בערוץ 10".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker