אושרו רכישת מטוס והקמת מעון חדש לראש הממשלה ביותר ממיליארד שקל

עלות רכישת מטוס לנסיעות של נשיא המדינה וראש הממשלה לחו"ל: 400 מיליון שקל

מוטי בסוק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הקבינט המדיני־ביטחוני אישר באחרונה שתי המלצות של ועדה בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג: רכישת מטוס לנסיעות של נשיא המדינה וראש הממשלה לחו"ל בעלות של 400 מיליון שקל ועלות החזקה שנתית של 30 מיליון שקל; ובניית משרד ומעון חדשים לראש הממשלה בקריית הממשלה בגבעת רם בירושלים, בין משרד החוץ ומלון קראון פלאזה, בעלות של 650 מיליון שקל.

ב–15 במארס 2013 מינתה הממשלה ועדה ציבורית לרכישת מטוס לנשיא המדינה ולרה"מ וכן לבניית משכן חדש למשרד רה"מ ולביתו. בראש הוועדה עמד שופט בית המשפט העליון בדימוס ומבקר המדינה לשעבר אליעזר גולדברג (יו"ר), וחבריה היו מפקד חיל האוויר לשעבר אלוף (מיל') עידו נחושתן ורו"ח איריס שטרק. מסקנותיה פורסמו ב–23 באפריל 2014.

בנימין נתניהו ושרה נתניהו בנתב"ג
בנימין ושרה נתניהו בנתב"גצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

המטוס אמור להירכש ב–2016 ולהפוך למבצעי ב–2017. בעבר העמיד חיל האוויר מטוס מיוחד לנסיעות של הנשיא ורה"מ לחו"ל. עם השנים התיישן המטוס והוחלט כי הנשיא ורה"מ יטוסו לחו"ל במטוסים של חברות מסחריות. הוועדה קבעה כי המצב הקיים, שבו נשיא המדינה טס לחו"ל בטיסות רגילות של חברות תעופה ישראליות וראש הממשלה טס לחו"ל במטוסים מסחריים חכורים, אינו יכול להימשך. היא המליצה על רכישת מטוס ייעודי על ידי המדינה להטסת נשיא המדינה וראש הממשלה לחו"ל.

בפני הוועדה הוצגו כמה הערכות בעניין עלות המטוס. צוות משרד הביטחון הציע רכישת מטוס בן 10–15 שנים שעלותו, כולל הסבתו, תהיה 70 מיליון דולר. העלות השנתית לתחזוקה ותפעול המטוס הוערכה ב–13 מיליון דולר. החברה שיעצה לוועדת השופט גולדברג בנושא המטוס הגישה הערכת מחיר זולה יותר. לדבריה, עלות רכישת מטוס בן עד 20 שנה והסבתו לתפקידו תהיה 20–40 מיליון דולר. המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) סבר כי העלויות שהוצגו על ידי משרד הביטחון גבוהות מדי וכי מחיר היעד לרכש המטוס והסבתו צריך להיות 40–50 מיליון דולר.

על פי דו"ח הוועדה, ב–30 בינואר 2013 אמר עמוס שקדי, סגן בכיר לחשבת הכללית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, כי עמדת החשבת היא - "כל עוד עלות הפרויקט עולה על 40 מיליון דולר הרכישה אינה כלכלית". ב–2 בפברואר 2014 כתב אגף התקציבים באוצר לוועדה כי "מבחינת תקציבית רכישת מטוס מקשה על העמידה ביעד ההוצאה". ועדת גולדברג מציינת כי "לדעת הוועדה, מבחן הכדאיות הכלכלית ברכישת מטוס ייעודי אינה המבחן היחיד שיש לשקול בנידון זה. לכך הסכימה גם החשבת הכללית בהופעתה בפני הוועדה. לדבריה, 'בדיעבד להפקיד עבודה כזו בידי אנשי כספים זה אינו נכון'".

התוכנית לבניית משרד ומעון לראש הממשלה בקריית הממשלה בגבעת רם אושרה על ידי ועדת התכנון המחוזית ירושלים בראשות דלית זילבר ב–13 באוקטובר 2015. התוכנית הועברה להתנגדויות הציבור, והן אמורות להתקבל תוך עד 60 יום. הערכה היא כי המבנים יושלמו בעשור הבא.

נציב תלונות הציבור השופט אליעזר גולדברג
נציב תלונות הציבור השופט אליעזר גולדברגצילום: פלאש 90

ועדת השופט גולדברג ציינה כי קיים פער בולט בין המצוי לחיוני בעניין מעון רה"מ. לדעתה, בית רה"מ הנוכחי, ברחוב בלפור במרכז ירושלים, שוכן במבנה ישן, בלתי פונקציונלי, שאינו נותן מענה לצורכי עבודתו של רה"מ; אין בו מקום מוגן ראוי לרה"מ ולקבינט בזמן חירום; אין בו מענה ראוי לחידושי טכנולוגיה; ואין בו תנאים לקבל את פניהם של אורחים רמי מעלה בצורה נאותה. המבנה אף אינו מוחזק על פי התקן לעמידות בפני רעידת אדמה. כמו כן קיימות בו בעיות אבטחה. כל זאת נוסף על הסבל לתושבי ירושלים מסגירת רחובות בעת הסעת ראש הממשלה למשרד רה"מ ובחזרה כמה פעמים ביום בשיירה של כלי רכב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker