דני עטר לא לבד - גם אחותו פרצה שביל גישה בשטח ציבורי בגן נר

אחרי שפורסם כי יו"ר קק"ל, דני עטר, סלל לביתו שביל גישה פרטי על שטח ציבורי ביישוב, מתברר כי גם אחותו פעלה באופן דומה ■ גם בתה, אחייניתו של עטר, ניכסה שטחי ציבור באזור התעשייה הסמוך

שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביתו של דני עטר. נראה כביש הגישה לביתו של דני עטר בגן נר, נסלל על שטח ציבורי ואושר בדיעבד
ביתו של דני עטר

אחותו של דני עטר, דבורה קרוב, פרצה שביל גישה לביתה ביישוב גן נר, שבו מתגורר גם אחיה, ראש המועצה האזורית גלבוע שנבחר לפני כשבועיים ליו"ר קק"ל מטעם מפלגת העבודה. קרוב התכוונה לסלול השבוע את השביל באספלט, אך ככל הנראה עצרה זאת לאחר חשיפת TheMarker.

לפי עדויות של תושבים מאזור גן נר, קרוב החלה את פריצת השביל כחלק מעבודות שיפוץ בביתה — פרויקט שהחל בזמן שאחיה היה ראש המועצה. גם עטר סלל לביתו בגן נר שביל גישה פרטי על שטח ציבורי.

לפי עדויות התושבים, גם נופר קרוב, בתה של דבורה ואחייניתו של עטר, גידרה לפני כמה חודשים שטח ציבורי שנמצא בסמוך לשלושה מבנים שנמצאים שבחזקתה באזור התעשייה של גן נר. "בחלק האחורי של אזור התעשייה יש כביש שירות. פתאום, לפני כמה חודשים, מישהו גידר חלק מהכביש ולא ניתן לעבור שם. לאחר מכן  נסללה מאחור עוד דרך", אמר תושב המתגורר באזור.

היום נחשף ב–TheMarker כי בזמן כהונתו של עטר כראש המועצה האזורית גלבוע, סיכלה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תוכנית שיזמה המועצה להסבת שטחים ציבוריים פתוחים לשטחים פרטיים — תוכנית שהיתה מאשרת בדיעבד את שביל הגישה שסלל עטר. רמ"י, שאישורה היה נחוץ לצורך קידום המשך הליכי התכנון, הציבה כמה תנאים לאישור התוכנית.

אחד התנאים היה שהשטח הפרטי הפתוח ישמש לגינון ולנוף בלבד. התוכנית לא הגיעה לדיון בוועדה המחוזית, שהיתה אמורה לתת לה תוקף חוקי — והשטחים שעליהם נמצאים שבילי הגישה לבתים של עטר ואחותו נחשבים עדיין ציבוריים. 

בית אחותו של דני עטר בגן נרצילום: גיל אליהו

ביולי האחרון חשף ערוץ 10 את כי עטר סלל כביש גישה לביתו על שטח ציבורי. בתגובתו לערוץ אמר אז עטר, בין היתר, כי "ב–2014 הוגשה תב"ע המסדירה את הייעודים והשימושים בשפ"פים (שטח פרטי פתוח; ש"ש) ובשצ"פים (שטח ציבורי פתוח; ש"ש), כולל מעבר וחניה לבעלי מגרשים צמודים". מי שעמד אז בראש הוועדה המקומית היה עטר, מתוקף תפקידו כראש המועצה האזורית.

טרם נמסרה תגובה מעטר.

דבורה ונופר קרוב סירבו להגיב לידיעה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker