חברי הכנסת יקבלו יועץ פרלמנטרי 
שלישי. כמה זה יעלה לנו?

ועדת הכנסת, בראשותו של ח"כ דוד ביטן (ליכוד), תתבקש לאשר את הגדלת מספרם של היועצים הפרלמנטריים

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

חברי הכנסת עומדים לקבל תקציב להעסקה של יועץ פרלמנטרי (עוזר פרלמנטרי) שלישי, נוסף על שני היועצים שיכול כל חבר כנסת להעסיק כיום, מלבד יושבי ראש הוועדות, הזכאים להעסקת שלושה יועצים. ועדת הכנסת, בראשותו של ח"כ דוד ביטן (הליכוד), תתבקש לאשר הבוקר את הגדלת מספרם של היועצים הפרלמנטריים, במסגרת דיוניה בהצעת תקציב הכנסת ל–2015–2016.

התוכנית כרוכה בתוספת של כ–91 יועצים, והעלות לתקציב הכנסת היא כ–20 מיליון שקל בשנה. מדובר בתוספת של יועץ פרלמנטרי לכל אחד מחברי הכנסת שאינו רה"מ, שר או סגן שר. יו"ר ועדה גדולה יקבל עוזר פרלמנטרי רביעי.

ח"כ דוד ביטן נואם בכנסת
ח"כ דוד ביטןצילום: דוברות הכנסת

ההצעה טעונה את אישורה של הוועדה הציבורית לקביעת שכרם ותנאיהם של חברי הכנסת, בראשות פרופ' חיים לוי.

בשנים האחרונות התלוננו חברי הכנסת כי לנוכח כמות העבודה הרבה שיש להם — הח"כים זקוקים ליועץ פרלמנטרי נוסף, במיוחד כדי שיוכל למפות את החומרים והמידע שמועבר להם על ידי גופים שונים לפני הדיונים על הצעת חוק בוועדות ובמליאת הכנסת.

שכרו של יועץ פרלמנטרי מורכב מכמה רכיבים, בהתאם להשכלתו, לוותק ולמקום המגורים. שכר הבסיס של יועץ פרלמנטרי ללא תואר אקדמי הוא כ–9,800 שקל ברוטו בחודש, כולל דמי כלכלה בהתאם למרחק מגוריו מהכנסת.

בנוסף לכך, היועצים הפרלמנטריים זכאים לקצובת ביגוד בסך 2,095 שקל בשנה. יועץ פרלמנטרי רשאי להשתכר מחוץ למשכן עד 50% משכרו הכולל כיועץ, אם יקבל אישור בכתב מהיועץ המשפטי לכנסת כי אין בעבודה הנוספת חשש לניגוד עניינים, ויעביר דיווחים בעניין לחשב הכנסת כנדרש.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker