חמישה חברי כנסת כבר פרשו - 
אחרי שישה וחצי חודשי כהונה בלבד

דני עטר הוא חבר הכנסת החמישי שפורש מהכנסת ה-20, קצת יותר מחצי שנה לאחר שקמה ■ קדמו לו שי פירון, דני דנון, שהתמנה לשגריר באו"ם, שרון גל ואילן שוחט, שהעדיף להישאר בתפקיד ראש עיריית צפת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דני עטר הוא חבר הכנסת החמישי שפורש מהכנסת ה–20, קצת יותר מחצי שנה לאחר שקמה. קדמו לו שי פירון, דני דנון, שהתמנה לשגריר באו"ם, שרון גל ואילן שוחט, שהעדיף להישאר בתפקיד ראש עיריית צפת. נראה שישיבה באופוזיציה — ואפילו משרת שר המדע והחלל — לא קורצת לחברי הכנסת.

עטר אמר כי "איתן כבל פנה אלי לפני כמה שבועות והציע לי להתמודד על ראשות קק"ל. יצחק הרצוג תמך. התלבטתי, ולבסוף הסכמתי. יו"ר קק"ל הוא התפקיד הביצועי היחיד של העבודה שבו ניתן לשנות את פני החברה הישראלית. אני מתכוון להפוך את התפקיד לכלי ביצועי ליישום תפישת העולם האידאולוגית של מפלגת העבודה".

בינתיים המפלגה רוחשת וגועשת סביב בחירתו של עטר וסביב ה"דילים" עם המפלגות לחלוקת התפקידים במוסדות הציוניים. עם פרישתו מהכנסת של עטר, ככל הנראה בימים הקרובים, תיכנס במקומו יעל כהן־פארן, שהיא נציגת מפלגת התנועה.

מפלגת העבודה לא רק מאבדת חבר כנסת, אלא עלולה גם להפסיד דמי מימון מפלגות בסך של 68 אלף שקל. מקורות במפלגה טענו באחרונה כי הכסף עבור עטר ימשיך להגיע למפלגת העבודה, אך מקורות בתנועה אמרו כי דמי מימון המפלגות החודשי (כמו גם יחידת מימון הבחירות) יועברו למפלגתם.

יעל כהן פארןצילום: ניר קידר

ועוד על מימון: מפלגת העבודה מימנה לינה ואירוח של יום אחד בסך של 6,500 שקל לכ–40 צירי ועידה מטעם המפלגה שהגיעו לוועידת מפלגת העבודה (לפני שהתחיל אתמול הקונגרס הציוני העולמי). מקורות במפלגה אמרו כי מדובר במימון ביניים, וכי הכסף יוחזר למפלגה מארגון עץ ברית, שהוא הארגון של המפלגה במוסדות הציוניים. עוד הוסיפו המקורות כי מדובר בלינה של לילה אחד לפני תחילת הקונגרס, כפי שקיים מדי קונגרס ונהוג בכל המפלגות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker