דני עטר נבחר לראשות קק"ל: "מתחיל עידן של שקיפות, אמון ומחויבות לציבור"

מבקר המדינה קבע בעבר כי תחת כהונתו של עטר בראשות המועצה האזורית גלבוע היו עודפים ברכישת כלי רכב, ובמצבת ימי החופשה לבכירים ■ יו"ר העבודה הרצוג: "דני הוכיח את יכולות הניהול שלו"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה

ח"כ דני עטר נבחר הערב (ב') על ידי ועידת מפלגת העבודה ליו"ר קק"ל לאחר שזכה ב-683 קולות. נצחונו בבחירות מהווה הישג ליו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק הרצוג. המועמד מיכאל ביטון, בו תמכה ח"כ שלי יחימוביץ', קיבל 445 קולות, ואפי שטנצלר, יו"ר קק"ל הקודם קיבל 333 קולות.

עטר בן 57 תושב גן נר, נשוי עם 3 ילדים. הוא מכהן בקדנציה הראשונה בכנסת. קודם לבחירתו לכנסת שימש כראש המועצה האיזורית גלבוע במשך 5 קדנציות. הוא בעל תואר שני במינהל ציבורי ומדיניות ציבורית עם התמחות בשלטון מקומי מאוניברסיטת חיפה.

דני עטר צילום: אייל טואג

עטר פירסם הלילה (ב') הודעה שבה כתב כי "חברי מפלגת העבודה שלחו אותי לייצג אותם ואת ערכי תנועת העבודה בקק"ל ואני מודה להם על כך. אני נרגש מהבחירה ומודע לחשיבות המשימה להחזיר לקק"ל את אמון הציבור, להזיז הצידה את הציניות לטובת הציונות והעשייה למען מדינת ישראל ואזרחיה. קק"ל מתחילה היום עידן חדש. עידן של שקיפות, של אמון ושל מחויבות לציבור ולמינהל התקין. תודה רבה למאות החברים שהקדישו את כל הימים האחרונים לטובת השינוי שכולנו רצינו ורוצים בו. אני מבטיח לא לאכזב אתכם".

יו"ר המפלגה חבר הכנסת הרצוג בירך את עטר ואמר כי "אני גאה ושמח על בחירתו של חברי היקר, חבר הכנסת דני עטר לתפקיד יושב ראש הקרן הקיימת לישראל. הבחירות התנהלו באופן דמוקרטי ונקי ואני גאה על הובלת המהלך ברוח של שקיפות ואחריות ציבורית. דני הוכיח את יכולות הניהול והמנהיגות שלו בשנים רבות של עשייה ציבורית כראש המועצה האזורית גלבוע ובתפקידים רבים שעשה לאורך השנים. אני מתכוון לפעול יחד איתו בכל כוחי כדי להמשיך את העשייה המבורכת של הקרן הקיימת לישראל לטובת ההתיישבות, החקלאות, החינוך, הגנת הסביבה והמרחב הפתוח במדינת ישראל".

ח"כ שלי יחימוביץ' בירכה את דני עטר על ניצחונו, ואיחלה לו בהצלחה. בהתייחסה למועמד בו תמכה, אמרה כי "למיכאל ביטון שהגיע שני היה הישג מדהים בעוצמתו, ותוך ימים מעטים בלי כסף ובלי מנגנון סחף אחריו מספר מפתיע של תומכים. מדובר באדם יוצא דופן שניהל קמפיין נקי וערכי ומקומו בהנהגת המדינה מובטח".

הקרב בין המתמודדים העיקריים דני עטר ומיכאל ביטון הפך ל"פרומו" לפריימריס על ראשות מפלגת העבודה לנוכח העובדה שיו"ר המפלגה ח"כ יצחק הרצוג תמך בעטר ואילו ח"כ שלי יחימוביץ תמכה בביטון. הרצוג, יחימוביץ וח"כ עמיר פרץ צפויים להתמודד על ראשות העבודה בבחירות שצפויות להתקיים בשנת 2016.

יו"ר העבודה יצחק הרצוג וח"כ שלי יחימוביץ'צילום: מיכל פתאל

ערוץ 10 פירסם במאי 2015 תחקיר על נסיעתו של עטר לגרמניה בראש משלחת של המועצה האזורית גלבוע בימיו האחרונים כראש המועצה, כמה ימים לפני השבעתו בכנסת. הסיבה הרשמית לנסיעה היתה לכאורה פרידה מהמושל המקומי. בתחקיר פורסמו צילומים של עטר וחמישה עובדי מועצה נוספים שהתלוו אליו במשלחת במהלך הנסיעה לגרמניה, מבלים בין היתר בקזינו המקומי ובקניונים. עטר טען כי נסיעתו מומנה על ידי מארחיו הגרמנים, והסביר כי אינו מעורב בענייני המועצה כבר יותר מחודש וחצי.

מבקר המדינה קבע בעבר בשני דו"חות שתחת כהונתו של עטר היו עודפים ברכישת כלי רכב, במצבת ימי החופשה לבכירים, בתשלום החזרי הוצאות בתפקיד ואפילו ברכישת כיבוד לטובת אורחים במשרדי המועצה.

עם בחירתו כיו"ר קק"ל יצטרך להתפטר מהכנסת ובמקומו תושבע יעל כהן פרן - נציגת "התנועה". עם זאת, מפלגת העבודה תמשיך לקבל את מימון המפלגות החודשי בסך של כ-68 אלף שקל בחודש.

עטר, נהנה גם מתמיכת הח"כים איתן כבל, מירב מיכאלי, מזכ"ל המפלגה חיליק בר, איילת ורבין נחמיאס ורויטל סוויד. כמו כן תמך בו הח"כ והשר לשעבר מיכה חריש. עטר זכה לתמיכה גם מיו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומבני עיני – אחיו של עופר עיני, ומנהל סיעה בהסתדרות.

ציפי לבני מסרה כי היא "מברכת הערב את דני עטר שנבחר ליו"ר קק"ל ואת יעל כהן פארן, חברת הכנסת השישית והנוספת של התנועה שתצטרף אלינו לכנסת בקרוב. בטוחה ששניהם יעשו חיל".

יעל כהן-פארן צילום: עופר וקנין

יעל כהן פארן, בת 42, נשואה ואם ל-3 ילדים. פארן, מקום שישי בתנועה, היא פעילה סביבתית ותיקה, ממייסדי ומובילי "התנועה הירוקה" ומועמדת מטעם "המחנה הציוני" לכנסת ה-20. פארן היא המנכ"לית המייסדת של "הפורום הישראלי לאנרגיה", עמותה הפועלת לקידום אנרגיה בת קיימא, משנת 2007.

אורי קידר, יו"ר צעירי העבודה אמר כי "זכינו הערב להוכחה שמפלגת העבודה סיימה לקבל בהשלמה מעילה בוטה באמון הציבור, כמו זו שלה נחשפנו כולנו בשנים האחרונות בקק"ל. דני קיבל הערב אמון גדול מהציבור המפלגתי, לאחר שהתחייב במהלך הבחירות שישיב לחברי המפלגה את הגאווה בקק"ל, שנפגעה מאוד בשנים האחרונות. אני מאמין שאת השינוי נראה כבר בקרוב. התברכנו גם בעובדה שיש במפלגתנו מנהיגים כמו מיכאל ביטון, שזכה לתמיכה משמעותית על אף שלא ניצח. הוא איש משכמו ומעלה שעוד ישנה את המציאות במדינה כולה כפי שהוא עושה זאת יום יום בירוחם".

את הבחירות ניהלה חברת איניגו לבחירות ממוחשבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker