התנועה לאיכות השלטון יוצאת נגד מועמדותו של ח"כ דני עטר לראשות קק"ל

התנועה לאיכות השלטון: "יש לבחון טענות וביקורות שעלו כנגד מועמדים ולקחת בחשבון את המשמעות שלהם על תפקוד קק"ל ועל אמון הציבור בתקינותו"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה

התנועה לאיכות השלטון פנתה ליו"ר מפלגת העבודה וליו"ר ההסתדרות הציונית אברהם דובדבני בבקשה להשפיע על בחירת מועמד ראוי לראשות קק"ל בבחירות לבחירת מועמד מפלגת העבודה שנערכות היום. הרצוג תומך במועמדותו של ח"כ דני עטר (המחנה הציוני).

התנועה ציינה כי "דווקא השליטה על משאבים רבים ובפרט קרקעות ציבור נרחבים ודווקא תפקיד בו נדרשים נסיעות רבות והתנהלות יצוגית ומכובדת, מחייבים כי יכהן בו אדם שלא נפל בו רבב בתחומים אלו ואשר יודע את ערכה של ביקורת".

דני עטרצילום: אייל טואג

"נוכח חשיבות ניהול נכון, ענייני ותקין של הקרן הקיימת לישראל, אנו מפצירים בגורמים שבידיהם הכוח להשפיע על זהות יושב ראש הקרן, לפעול לבחירת איש ציבור נאמן, שראוי כי גוף זה יופקד בידיו ואשר המינהל התקין – נר לרגליו. בין היתר יש לבחון טענות וביקורות שעלו כנגד מועמדים ולקחת בחשבון את המשמעות שלהם על תפקוד קק"ל ועל אמון הציבור בתקינותו".

התנועה הדגישה כי "בנושא זה אף עמד המבקר על גישתו השלילית של מר עטר לביקורת: מממצאי הבירור עולה שלמועצה אכן לא היה עניין אמיתי בעריכת ביקורת פנימית ראויה. עמידתה האיתנה של המתלוננת על קיום ביקורת פנימית ראויה והליכי ביקורת תקינים, לרבות דיון בדוחות שערכה ועדת הביקורת, וכן כוונתה לערוך ביקורת בנושאים רגישים, אשר לפי התלונה היתה לראש המועצה וסגניו מעורבות בהם, הם שהיו הגורם האמיתי לפיטוריה. תוכנית הבראה במועצה היתה אך כיסוי ודרך נוחה להסוות את המניע האמיתי לפיטורי המתלוננת, וזה לא העילה להם. לנוכח האמור לעיל, החליט נציב תלונות הציבור להוציא צו המורה למועצה לבטל את פיטורי המתלוננת".

התנועה ביקשה לבדוק בעניינו של ח"כ עטר את הפרסומים בעניין נסיעותיו לחו"ל והתנהלותו בהם ואת הפרסום ממנו עולים החשדות לכאורה, כי ניצל את מעמדו לביצוע שביל גישה לביתו על קרקע ציבורית, בניגוד לתוכניות ולדין".

עוד ציינה כי "הקרן הקיימת לישראל, הינה גוף עתיר נכסים, משאבים והשפעה. היא הוקמה במטרה לשרת את העם היהודי ולהגשים את החזון הציוני. לצערנו, לצד תפקידיה של קק"ל, פועלה וזכויותיה לאורך השנים, הפך גוף משמעותי זה לקרדום לחפור בו - לקופה המשמשת להטבות לגורמים כאלה ואחרים. מטבע הדברים, תפקידים שמשמעותם שליטה על גוף עתיר נכסים וכוח זה, הינם נחשקים ביותר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker