כולל מיטה זוגית: כמה עלתה הטיסה של נתניהו לעצרת האו"ם בארה"ב?

הטיסה התבצעה במטוס רחב גוף של חברת אל על והותקן בו מיטה זוגית לבני הזוג ■ משרד רה"מ: "במטוס הותקן תא מנוחה ומבדיקה שערכנו בטיסות קודמות התקנת התא אינה כרוכה בעלות נוספת"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ

עלות טיסתו המיוחדת האחרונה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לארה"ב הייתה כ-1.5 מיליון דולר – כך נודע היום (א') ל-TheMarker. ראש הממשלה טס עם רעייתו שרה נתניהו, כדי להשתתף בעצרת האו"ם בניו יורק. הטיסה התבצעה במטוס רחב גוף של חברת אל על והותקi בו מיטה זוגית לבני הזוג.

על פי הנוהל, חייב להתבצע מכרז בין חברות התעופה הישראליות, כדי לבחור בהצעת המחיר הזולה ביותר. ואולם, בגלל דרישות הביטחון לביצועה של טיסה ישירה, ללא חניית ביניים, רק לאל על יש מטוסים רחבי גוף שיכולים לעמוד במשימה. ולכן, אל על היא הנהנית הבלעדית ללא תחרות, בביצוע הטיסות ארוכות הטווח של ראש הממשלה ופמלייתו.

בנימין ושרה נתניהוצילום: עמוס בן גרשום לע"מ

ממשרד ראש הממשלה נמסר היום בתגובה כי "נוהל טיסות ראש הממשלה לפגישות מדיניות בחו"ל לא השתנה והוא זהה לזה שהיה נהוג במשרד ראש הממשלה בעבר. על פי הנחיות גורמי הביטחון, ראש הממשלה טס לחו"ל אך ורק בחברות תעופה ישראליות. את ההתקשרות עם חברות התעופה מבצעת חברת הנסיעות הממשלתית, הכפופה למשרד האוצר.

"משרד ראש הממשלה העביר לחברת הנסיעות הממשלתית, על פי הנוהל המקובל, הגדרת צורך לטיסה במסלול תל אביב-ניו-יורק-תל אביב ואל על היא החברה שנבחרה. עלות הטיסה היא 1,497,000 דולר. במטוס הותקן תא מנוחה ומבדיקה שערכנו בטיסות קודמות התקנת התא אינה כרוכה בעלות נוספת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker