בעלים של אתר קמפינג: למה אני גובה 1,500 שקל למשפחה ללילה

אילן פלג, בעל אתר רמפקינג: "כשאנשים מתקשרים זה נשמע להם יקר, אבל שווה יותר להישאר בישראל ולשלם חצי מהסכום שהייתם משלמים בחו"ל על 3–4 לילות"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

איפה: מתחמי קמפינג של רשת "סוויטה בטבע" ברמות, בית אורן ונחל ציפורי

מחיר: 1,500 שקל ללילה למשפחה של עד 5 נפשות, הכל כלול (שלוש ארוחות וכניסה לאטרקציות)

הבעלים: אילן פלג

מתי נפתח: נחל ציפורי באפריל 2014, רמות באוגוסט 2015

מספר האנשים שיכולים להתארח: בכל אתר כ–80 איש

השקעה כספית: כמיליון שקל לכל אתר

אפילו שינה בטבע, באוהלים, היא כבר לא עניין של מה בכך. קמפינג באוהלים עם מזרן, מזגן ואפילו מקרר קטן נהפך לנופש פופולרי בקרב הישראלים, שמנסים לחסוך את עלות בית המלון או הצימר. אבל גם אז המחיר עשוי להגיע למאות שקלים למשפחה — ובמקרה של פלג, אף ל–1,000 שקל ויותר למשפחה.

למה אפילו הקמפינג יקר בישראל?

אילן פלג: "יש מקומות שבהם אוהל עולה 700 שקל ללילה, וזה באמת מחיר גבוה בהתחשב במה שמקבלים. מצד שני, יש מספר מוגבל של ימי פעילות, ובסופו של דבר אנחנו מדברים על 50 יום בשנה שבהם באמת עובדים. אנשים יוצאים לקמפינג בחגים ובסופי השבוע של מאי־יוני, ובאוגוסט הם באים בשבועיים האחרונים. כל ההכנות לקראת הקמת העסק, כמו הכשרת השטח, חשמל, רישוי, אסתטיקה ותשתיות — עולות כסף. בנוסף, עלויות הפרסום עצומות — אנחנו לא רשת ענקית. למזלי, אני מצליח לחיות מהקמפינג, אבל הרבה פעמים מדובר באתרים שמשמשים השלמת הכנסה לאנשים שכבר יש להם עבודה אחרת".

בכל זאת, 1,500 שקל ללילה זה לא מחיר סמלי. האורחים מעירים לך על המחיר?

אילן פלג

"אני הלכתי על קונספט של הכל כלול, עם שלוש ארוחות ביום וכניסה לאטרקציות כמו אומגה, רכיבה על סוסים ודברים בסגנון הזה, כדי שאוכל להציע משהו אחר ללקוחות בתחום הקמפינג. הבנתי שאם אציע אוהל למשפחה ב–500–700 שקל, עם כניסה לאיזו אטרקציה, זה לא יספיק. אני טוען שבשביל 1,500 שקל למשפחה ללילה, שווה יותר להישאר בישראל ולשלם חצי מהסכום שהייתם משלמים בחו"ל על 3–4 לילות.

"מי שעוד לא הגיע לכאן, ורק מתקשר להתעניין, שומע את המחיר ואומר שזה יקר. אבל מי שכבר היה אצלנו פעם מבין שהמחיר פנטסטי, וחוזר עוד פעם — זה אומר שהמחיר לא מוגזם. 50%–60% מהלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים, והם לא מתמקחים על המחיר כי הם יודעים מה הם מקבלים. אני גם מכוון לאוכלוסייה ספציפית מאוד, כזאת ששבעה ממלונות, ושמלון בטורקיה או באילת לא עושה לה את זה".

אתה מתכוון להעלות מחירים בשנה הקרובה?

"אני מאמין שאצטרך להעלות מחירים ב–5%–6%, לא תהיה לי ברירה, ואני מאמין שהלקוחות יעמדו בזה. אולי אעשה מועדון חברים כדי להציע הנחה מסוימת לחלק מהלקוחות. המחירים של כל הדברים בישראל רק עולים ועולים, וגם אני אצטרך להעלות את המחיר בהתאם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker