הג'ובים החדשים של גדעון סער ושי פירון

שר החינוך לשעבר, ששימש כיו"ר המל"ג, יכהן כמרצה וכנשיא חבר הנאמנים של הקריה האקדמית אונו, ושר הפנים לשעבר ישמש מרצה ואיש סגל בכיר ■ במכללה סירבו למסור מה יהיה שכרם של השניים ■ שכר הלימוד במכללה הפרטית הוא כ-30 אלף שקל בשנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור דטל

שר החינוך לשעבר, שי פירון - שרק עד לפני כשנה שימש כיו"ר המועצה להשכלה גבוהה - יכהן כנשיא חבר הנאמנים של המכללה הפרטית הקריה האקדמית אונו, וכמרצה בפקולטה למדעי הרוח ובחוג לחינוך וחברה. בנוסף, שר החינוך ושר הפנים לשעבר, גדעון סער, שהוחלף על ידי פירון ב–2013, הצטרף גם הוא למכללה כמרצה וכאיש סגל בכיר. לפירון תואר ראשון במשפטים ממכללת שערי משפט ולסער תואר ראשון במדעי המדינה ותואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. בקריה האקדמית סירבו למסור מה יהיה שכרם של סער ופירון.

מתוקף תפקידם הקודם כשרי חינוך, פירון וסער שימשו גם כיושבי ראש של המועצה להשכלה גבוהה, המפקחת על כל גופי ההשכלה הגבוהה ומאשרת את תוכניות הלימוד בהם - גם על הקריה האקדמית אונו בהם השניים יועסקו. כלומר, למל"ג השפעה על מצבה הכלכלי של המכללה.

גדעון סער וגאולה אבןצילום: ראובן קסטרו / וואלה! חדשות

בשבוע שעבר התפטר פירון מהכנסת והודיע כי הוא ומשפחתו שכרו בית בשדרות, שבו יגורו כמה ימים בשבוע לצורך תפקידו החדש של פירון כאחד ממנהלי מחלקת החינוך והתרבות בעיר. "אני זקוק ללוח וגיר", אמר אז.

בתפקידו החדש בקריה האקדמית יהיה פירון אחראי על הקמת חבר הנאמנים, שלפי המכללה "יסייע בהתוויית חזונה האקדמי והחברתי של הקריה האקדמית אונו וירתום שותפים מהתעשייה ומהשדה האקדמי והמחקרי".

סער, שהתפטר בשנה שעברה מהממשלה והכנסת, יעביר קורס שיעסוק בשיטת הממשל בישראל ובבעיות המשילות שבה. הקורס שיעביר סער ייקרא "ממשל, משילות ורפורמות".

שי פירוןצילום: אמיל סלמן

דקאן הפקולטה למינהל עסקים במכללה הוא פרופ' ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי במשרד האוצר, ושכרו השנתי ב–2013 הסתכם ב–902 אלף שקל ברוטו. הקריה האקדמית אונו אינה מתוקצבת על ידי המדינה, ולכן היא מסתמכת על גביית שכר לימוד גבוה יותר מהמקובל באוניברסיטאות ובמכללות הציבוריות.

שכר הלימוד במכללה במסלול לתואר ראשון במשפטים הוא 32.3 אלף שקל בשנה ו–29 אלף שקל בשנה במסלול לתואר ראשון במינהל עסקים. שכר הלימוד לתואר שני במשפטים מסתכם ב–28.9 אלף שקל בשנה, ואילו שכר הלימוד לתואר שני במינהל עסקים בקריה מסתכם ב–53 אלף שקל לתואר. עם זאת, במכללה ניתנות גם מלגות לסטודנטים.

הקריה האקדמית אונו הוקמה ב–1995 ומתמקדת בעיקר בלימודים בתחומי מינהל עסקים ומשפטים לצד לימודי מדעי הרוח, ומפעילה גם בית ספר למוזיקה. בנוסף, המכללה מפעילה קמפוס המיועד לסטודנטים חרדים שלומדים לתואר אקדמי.

על אף שהמכללה אינה מתוקצבת על ידי המדינה, היא מפוקחת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, המאשרת את תוכניות הלימודים שבה, ורק בסמכותה לאשר מסלולי לימוד חדשים.

פירון מסר: "אני נרגש מההזדמנות לסייע בעיצובו של בית ספר לחינוך שיהווה מודל יוצא דופן בחדשנות חינוכית וברגישות חברתית. באתי לתרום מניסיוני כדי שהקריה האקדמית אונו תהווה בית חינוך מוביל במדינת ישראל".

מסער נמסר: "אני שמח שאוכל לתרום מהידע שצברתי ב–20 שנה במוקדי קבלת ההחלטות בישראל ולשתף בו את הסטודנטים לתואר שני של הקריה האקדמית אונו". רנן הרטמן, מנכ"ל הקריה האקדמית אונו, מסר: "הקריה האקדמית אונו שמחה מאד להוסיף לשורותיה את מובילי העשייה הציבורית בישראל כחלק מהשאיפה למצוינות".

מהקריה האקדמית אונו נמסר כי לפירון וסער "רקורד יוצא דופן של עשייה ציבורית וחברתית, ואין ספק שיש בעשייתם, ניסיונם והידע שצברו במהלך השנים כדי לתרום לסטודנטים לתואר ראשון של הקריה, כמו גם לדור העתיד של המנהלים, אשר כבר משתלב בשוק העבודה ומגיע לרכוש השכלה וכלים במסגרת התואר השני.
"הקריה האקדמית אונו אינה נוהגת למסור את פרטי חוזי ההתקשרות עם מרציה לתקשורת. יש לציין שהקריה האקדמית אונו היא עמותה המתנהלת על פי חוק ומחויבת בדיווחים שקופים לרשם העמותות. כידוע, דיווחים אלה פתוחים לעיון הציבור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker