בעקבות ירידת מחירי החיטה: מחיר הלחמים בפיקוח יוזל ב-3%

מחירי הלחמים יהיו 5.15 שקלים לחלה, 6.29 שקלים ללחם לבן ו-7.08 שקלים ללחם אחיד

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3

מחיר הלחם בפיקוח יוזל בכ-3% השבוע בעקבות הירידה המתמשכת במחרירי החיטה בעולם.  ועדת המחירים המשותפת למשרדי הכלכלה והאוצר המליצה לשרים על ההוזלה, ובעקבות כך חתמו הבוקר (ד') שר הכלכלה, אריה דרעי ושר האוצר, משה כחלון, על הצו להפחתת מחירי הלחם והחלה שבפיקוח. במצטבר הוזלו הלחמים שבפיקוח בכמעט 8% מיוני 2015.

עדכון המחיר האחרון התבצע בחודש יוני - הפחתה בשיעור של 4.8% - גם היא עקב ירידה במחירי התשומות. מחירי הלחמים יהיו 5.15 שקלים לחלה, 6.29 שקלים ללחם לבן ו-7.08 שקלים ללחם אחיד.

צילום: אלון רון

"הורדת מחירי הלחם המפוקח, ערב ראש השנה לקראת חגי תשרי, תאפשר למשפחות רבות בישראל, בעיקר למשפחות נזקקות וקשות יום, לשלם פחות על מצרך יסוד - הנצרך בכל בית", אמר דרעי. "אני פועל לנצל כל הזדמנות להורדת מחירים, בעיקר מחירי מוצרי היסוד ובכך להביא להורדת יוקר המחיה ולשיפור ולהעלאת רמת חיי משפחות רבות בישראל", הוסיף.

כחלון אמר כי "כשמחירי התשומות בעולם יורדים, חשוב וצריך לעדכן בהתאם את מחירי הלחם. וועדת הפיקוח במשרד האוצר עוקבת באופן תדיר אחר מחירי התשומות וכך מתאפשר לנו להקל על הצרכנים ולהוזיל את עלויות הלחם כמוצר בסיסי לבית, וכשזה קורה בערב ראש השנה זה אפילו משמח יותר כסימן לשנה חדשה של הקלה ביוקר המחיה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker