בג"ץ אישר להמשיך בפעילות בשדה התעופה הרצליה במתכונת מצומצמת

הדיון בעתירה לא הסתיים ובית המשפט קבע שהמדינה תדווח לו עד ל-19 בנובמבר 2015 על הכנת חלופות לפעילויות המתקיימות בהרצליה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

בג"ץ אישר להמשיך בפעילות בשדה התעופה הרצליה במתכונת מצומצמת. אתמול (ב') התקיים דיון בבג"ץ שבסופו ניתנה החלטה הקובעת, כי צו הביניים שהיה בתוקף עד ה-31 לאוגוסט יימשך תוך הפחתה של 50% בהיקף הטיסות.

מדובר בטיסות לצרכי הדרכת לימוד טיסה והכשרת טייסים וכן שמירת כשירות טייסים ובטיחות טיסה (שעתיים בכל חודש).

שדה התעופה בהרצליה צילום: אייל טואג

שופטי בית המשפט העליון, מלצר, עמית ושהם, הנחו עוד לקיים דיון בנושא שדה התעופה הרצליה, במועצה הארצית לתכנון ובניה, מיד לאחר החגים ובחודש אוקטובר.

הדיון בעתירה לא הסתיים ובית המשפט קבע שהמדינה תדווח לו עד ל-19 בנובמבר 2015 על התקדמות הדיונים במועצה הארצית ועל הכנת חלופות לפעילויות המתקיימות בהרצליה.

לעמותת המשתמשים בשדה התעופה ולרשויות המקומיות, ניתנה האפשרות להגיב לעדכון עד ל-19 בדצמבר 2015. לאחר קבלת כל החומר, ישובו השופטים לדון בעתירה זו.

באגרת פנימית לציבור הטייסים שהפיץ היום ועד עמותת משתמשי שדה התעופה הרצליה, נכתב, כי "אנחנו מבקשים להודות לחברים הרבים שמילאו עד אפס מקום את האולם הגדול של בית המשפט העליון. אין ספק שנוכחותם תרמה לכך שהשופטים נתנו לנו עוד אויר לנשימה עד לדיונים הבאים שיתקיימו בעתיד שדה התעופה שלנו במועצה הארצית לתכנון ובניה ובב"ף ככל שיהיה דיון כזה בעתיד".

מעיריית הרצליה הביעו בתגובה היום שביעות רצון מהחלטת בג"צ לצמצם במחצית את כמות הטיסות ומקווים כי "הוא ישלים בקרוב את המלאכה ויפסוק על הפסקת הטיסות לחלוטין. אין שום סיבה שטיסות הכיף וההדרכה של המפונקים והעשירים יהיו על גבם של תושבי הרצליה, רעננה וכפר שמריהו הסובלים כבר עשרות שנים מהשדה המסוכן ביותר בארץ", תגובת העירייה.

בעירייה אף הביעו "תמיהה משינוי עמדת המדינה, כפי שהובעה בבג"צ, ולפיה בינת שוורץ, ראש מינהל התכנון, הודיעה כי תכנון השכונה החדשה שתוקם במקום שדה התעופה יסתיים לכל המוקדם רק בשנת 2022".

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון: "אנחנו נפעל בשיתוף עם האוצר וגורמי התכנון במלוא התקיפות למען תושבי הרצליה והסביבה המשוועים לדיור בר השגה. נציג את עמדתנו בישיבת המועצה הארצית שתיערך בעוד כחודש, ולפיה יש לתכנן מיידית את 15,000 היחידות שיוקמו במקום שדה התעופה למען הזוגות הצעירים והתושבים הכמהים לדיור.

"ניתן לדעתנו לסיים את כל הליכי התכנון בהליך מהיר ומזורז בתוך שנה. אנחנו משוכנעים שהוזלת מחירי הדיור היא בראש סדר העדיפויות של הממשלה ומשרד האוצר ולצורך כך יש לגייס את כל המשאבים. הוספת יחידות דיור באזור המרכז הוא אינטרס לאומי. אני מקווה שהנושא יסתיים בקרוב ברוח דבריו של השופט העליון חנן מלצר בדיון: 'מגיע לתושבי הרצליה והסביבה לנוח קצת'".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker