נתניהו על מתווה הגז: "כשאני רוצה משהו אני משיג אותו"

בתשובה לשאלת העיתונאים על כישלון הממשלה להעביר בכנסת את סמכויות דרעי אמר נתניהו כי "נשאר מכשול אחד ונתגבר עליו" ■ השר דרעי: "לא חושב שמן הראוי ששר אחד יקח על עצמו התקדים"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה

רה"מ בנימין נתניהו אמר לכתבים באולם הישיבות של הממשלה בכנסת לאחר אישור המתווה בכנסת כי "זהו יום גדול. מחויב להביא את הגז לכלכלת ישראל ונביא מאות מיליארדים לחינוך, רווחה, ובריאות של אזרחי ישראל וכמובן את עשרות המיליארדים של השקעות בשנים הקרובות".

נתניהו הדגיש כי "שיפרנו את המתווה, ויש עוד מכשול אחד שאני מחויב להסיר (קידום מתווה הגז) וגם את זה נסיר. יהיה גז לישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: אי־אף־פי

בתשובה לשאלה כיצד יקדם את אישור המתווה לנוכח סירובו של שר הכלכלה אריה דרעי לחתום על מתווה הגז אמר נתניהו כי "כשאני רוצה משהו אני משיג אותו. אני רוצה את זה בשביל אזרחי ישראל להורדת יוקר המחיה. הכסף שיזרום לאזרחים מקופת הגז בשביל ביטחון אנרגטי כי הם צריכים להיות מובטחים. הדבר יושג צעד אחר צעד. אנו מסכלים מכשול אחר מכשול כי זה הדבר הנכון".

בתשובה לשאלה על כישלון הממשלה להעביר בכנסת את סמכויות דרעי אמר נתניהו כי "הממשלה לא נכשלה אלא השיגה את אישור הכנסת למתווה. נשאר מכשול אחד ונתגבר עליו".

באשר לשאלה אם בכוונתו לפטר את דרעי אמר "אני רואה בדרעי כשותף ואני מדבר על הבאת הגז לכלכלת ישראל. זה הדבר הנכון לכלכלת ישראל ונעשה את זה לטובת אזרחי ישראל".

השר דרעי אמר אחר הצהריים בסיור באופקים כי "המתווה שאושר הוא המתווה שניתן היה להשיג. במעט זמן ובעובדות שנקבעו הוצאנו את המקסימום ולכן הצבענו בש"ס בעד מתווה הגז. מעולם לא הפעילו את סעיף 52 לחוק ההגבלים, שלפיו שר הכלכלה נוטל את סמכויות הממונה. אני לא חושב שמן הראוי ששר אחד יקח על עצמו התקדים ולכן בקשתי שכל הממשלה תחליט ביחד. אני מאמין שבעוד זמן קצר נוכל למצוא רוב כדי לקחת את הסמכויות. בזמן הרוב זה יהיה. כדי לעקוף את הממונה ראוי ונכון שהממשלה תיקח את הסמכות ולא שר אחד יעשה את זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker