בצל החשש לניגוד עניינים: הממשלה תדון במינוי שאול מרידור למנכ"ל משרד האנרגיה

משמעות הדיון בממשלה היא שנציבות שירות המדינה והלשכה המשפטית במשרד הגיעו להסדר על המגבלות שיוטלו על מרידור עם כניסתו לתפקיד ■ פרטי ההסדר עדיין לא ידועים

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מינויו של שאול מרידור לתפקיד מנכ"ל משרד האנרגיה יובא ביום ראשון הקרוב לאישור שרי הממשלה. משמעות המהלך היא שנציבות שירות המדינה והלשכה המשפטית במשרד הגיעו להסדר על המגבלות שיוטלו על מרידור עם כניסתו לתפקיד, מחשש לניגוד עניינים אפשרי. פרטי ההסדר עדיין לא ידועים, אך אלה אמורים להיות מוצגים בפני ועדת המינויים של הנציבות עד לכינוס ישיבת הממשלה.

מינויו של מרידור, לשעבר סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, עורר לפני כשבועיים ביקורת מכיוון שאחיו, עו"ד מתן מרידור, משמש שותף במשרד עורכי הדין אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות' – המשרד שמייצג את פעילות מונופול הגז נובל אנרג'י ודלק בישראל. עו"ד מרידור, המתמחה בדיני הגבלים, נכח בעצמו בחלק מדיוני המשא ומתן שניהל המונופול מול הצוות הממשלתי לגיבוש מתווה הפשרה בין הצדדים. זאת, אגב, לאחר שאחיו היה מאדריכלי חוזה הגז שעליו חתם מונופול תמר מול חברת החשמל.

שאול מרידורצילום: עופר וקנין

במשרד האנרגיה טענו כי היות שעו"ד מרידור מטפל בענייני המונופול בשדה ההגבלים בלבד, בין יתר לקוחותיו בשדה זה - די יהיה בהימנעות אחיו מעיסוק באכיפת מונופול הגז, או בעיסוק בגיבוש מתווה הפשרה. מנגד, טענה עמותת "ישראל יקרה לנו" כי מרידור נגוע בניגוד עניינים אינהרנטי, ולכן יש לפסול את מינויו.

בעת כהונתו כסגן הממונה על התקציבים ב-2011, נמנע מרידור מעיסוק בתחום הדלק לאחר שמשרד עורכי הדין של אחיו ייצג את חברת דלק ישראל בעת דיוני הממשלה על העלאת מרווח השיווק של חברות הדלק הקמעוניות.

נקודת ממשק שנייה שנבחנה על ידי הנציבות ומשרד האנרגיה היא כהונת מרידור בחצי השנה האחרונה כמנכ"ל השלד הבורסאי גרינרג'י, שיועד ליזום פרויקטים לייצור חשמל באנרגיית רוח. ככל הידוע, מרידור לא הספיק בתקופה זו לעסוק באף מיזם ספציפי בשוק הישראלי.

הקולגות? שטייניץ ונתניהו במסיבת עיתונאים על מתווה הגזצילום: אוליבייה פיטוסי

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה כי "גובש הסדר ניגוד עניינים על ידי משרד המשפטים, בתיאום עם הנציבות. ועדת המינויים צפויה לתת את החלטתה בקרוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker