"בשל תכנון לקוי": ישראל נערכת ליבוא ביצי מאכל

אלא שטורקיה, שהיא מקור היבוא במקרים של מחסור, לא תוכל למלא את התפקיד - לאחר שהשירותים הווטרינריים בישראל אסרו באחרונה על היבוא ממנה

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

ישראל נערכת ליבוא ביצים לקראת חגי תשרי נוכח צפי למחסור. אלא שטורקיה, שהיא מקור היבוא במקרים של מחסור, לא תוכל למלא את התפקיד — לאחר שהשירותים הווטרינריים בישראל אסרו באחרונה על היבוא ממנה, בעקבות שפעת העופות שפקדה את המדינה.

כעת מחפשים במשרד החקלאות ובמועצת הלול מקור יבוא חלופי, ובוחנים את האפשרות ליבוא מאיטליה ומאוקראינה. עם זאת, מקורות בענף אמרו כי במדינות אלה לא מתבצע חיסון סלמונלה על פי תוכנית החיסונים המחייבת בישראל. המקורות ציינו כי המחסור הצפוי נובע מתכנון לקוי בענף.

ענף ביצי המאכל מתוכנן על ידי המדינה ומועצת הלול. בשבועות האחרונים שר האוצר, משה כחלון, הוציא מחוק ההסדרים את הרפורמה שהציע האוצר לענף ההטלה, בין היתר בעקבות התערבות לכאורה של מקורבו — שלום שמחון, לשעבר שר החקלאות - שלמשפחתו לולים בצפון. כחלון הבהיר כי הרפורמה הוצאה מחוק ההסדרים בשל מחלוקת עם משרד החקלאות, ותוחזר לממשלה לאחר שהמשרדים יסכימו על פרטיה.

ממשרד החקלאות נמסר בתגובה כי "נכון לעתה לא קיים מחסור. איטליה ואוקראינה נבחנות במטרה לפתוח יבוא משם. איטליה כבר אושרה ואוקראינה בעיצומה של בדיקה. וטרינרים שלנו נמצאים שם עתה. ספרד פתוחה ליבוא. משרד החקלאות ופיתוח הכפר יספק ליבואנים מכסות פטורות ממכס ככל שיידרש".

תבנית ביציםצילום: תומר אפלבאום

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker