ראש מערך ההסברה וראש המועצה הלאומית לכלכלה פרשו - נתניהו מתקשה למנות מחליפים

מועמדותו של פרופ' אבי שמחון לתפקיד ראש המועצה הלאומית לכלכלה ירדה בשל התבטאויות קשות שלו בעבר, לכאורה, נגד ההתנהגות הכלכלית של החרדים

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לשכת ראש הממשלה מתרוקנת מבכיריה, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא דואג למנות לפורשים מחליפים. באחרונה פרשו מהלשכה לירן דן, ראש מערך ההסברה הלאומית, ופרופ' יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה, ולמרות שהודיעו על כוונתם לעזוב מספר שבועות רב מראש, רה"מ טרם מצא להם מחליפים.

לירן דן עזב את משרד רה"מ בסוף חודש יולי. למרות חשיבות התפקיד, ולמרות שהודיע על כוונתו לפרוש זמן רב מראש, טרם מונה לו מחליף ולא נראה גם כי ימונה לו מחליף בזמן הקרוב. בסוף השבוע שעבר הודיע רפי שמיר, סגנו של דן, על החלטתו לעזוב את לשכת הדוברות במשרד רה"מ. בועז סטמבלר, שהיה דובר משרד האוצר בתקופת השר יובל שטייניץ, משמש עתה בתפקיד ממלא מקום דובר משרד רה"מ, והוא מתמודד על מינוי קבוע לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומית.

פרופ' יוג'ין קנדלצילום: ניר קידר

במקום קנדל שאמור לפרוש היום (א') ראש הממשלה מעוניין כי מחליפו יהיה אישיות בכירה מהאקדמיה, כמו קנדל עצמו וכמו שהיה קודמו בתפקיד, פרופ' מנואל טרכטנברג. אלא שמועמדים בכירים אצלם נעשו גישושים לקבל על עצמם את התפקיד דחו את הפנייה, אם מטעמים פוליטיים, ואם מטעמים אישים. לאחרונה הוזכר שמו של פרופ' אבי שמחון לתפקיד. שמחון היה ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד האוצר בעידן שטייניץ. הוא התמודד בפריימריס של הליכוד ערב הבחירות לפני שנתיים וחצי, אך ככל הידוע מועמדותו לתפקיד ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד רה"מ נפלה, בשל התבטאויות קשות שלו בעבר, לכאורה, נגד ההתנהגות הכלכלית של החרדים.

בינתיים לא נפתרה המחלוקת, הנמשכת כבר מספר חודשים, ביחס לאיוש התפקיד החשוב בלשכת ראש הממשלה של ראש הסגל. התפקיד התפנה לפני כשמונה חודשים, בינואר האחרון, לאחר שמי שהחזיק בו, ארי הרו, פרש לטובת תפקיד במטה הבחירות של הליכוד. בתפקיד מחזיק באופן זמני דוד שרן, ראש לשכת ראש הממשלה מאז דצמבר האחרון. שרן (45) היה ראש מטה שר האוצר, שטייניץ. ראש הממשלה מעוניין למנות לתפקיד ראש הסגל את יואב הורוביץ, מנכ"ל אוויס, הנחשב למקורבו ומקורב למשפחתו, אולם המינוי אינו מקובל על שרן, כנראה על רקע של סמכויות וגם על רקע כספי, והוא מאיים בפרישה מהלשכה.

הורוביץ (54), היה מועמד לתפקיד מנכ"ל משרד רה"מ, אולם נתניהו העדיף עליו, לפני מספר חודשים, את אלי גרונר. גרונר היה קודם לכן הציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון. מונה לתפקיד ע"י שר האוצר שטייניץ.

בלשכת רה"מ טרם התמנה מזכיר צבאי חדש במקום אלוף איל זמיר, שאמור לעזוב את הלשכה בקרוב לטובת התפקיד הנחשב של אלוף פיקוד דרום. בקרוב עשוי לעזוב את תפקיד מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, גם הוא מאנשי נתניהו, המתמודד על תפקיד היועץ המשפטי לממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker