חוקרי רשות המסים פשטו על משרדי בנק ברקליס בתל אביב

החקירה נוגעת לאופן סיווג ההכנסות מפעילות הבנק בישראל ■ בשנים האחרונות מתקיימים דיונים בין עורכי הדין ורואי החשבון של ברקליס לבין רשות המסים

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

רשות המסים בישראל מקיימת חקירה נגד פעילות ברקליס בישראל. בשבוע שעבר פשטו חוקרי רשות המסים על משרדי ברקליס שברחוב הארבעה בתל אביב. ככל הידוע, החקירה נוגעת לאופן סיווג ההכנסות מפעילות הבנק בישראל.

קודם לפשיטת חוקרי הרשות, התנהלו בשנים האחרונות דיונים בין עורכי הדין ורואי החשבון של הבנק בישראל לבין רשות המסים. לכן, בבנק הופתעו מפתיחת חקירה בעניין המצוי בדיונים מול הרשות.

מנהל רשות המסים, משה אשרצילום: אמיל סלמן

ברקליס עוסק בישראל בעיקר במתן שירותים בנקאים לעסקים גדולים. לרוב, הבנקים הזרים בישראל פועלים מול המגזר העסקי המקומי, ואולם העסקאות הגדולות לא נחתמות על ידי הנציגות המקומית של הבנק אלא על ידי המטה בחו"ל.

מבנק ברקליס נמסר בתגובה כי "אנו עומדים בקשר ישיר ומקיימים שיחות מקצועיות ובונות עם הרשויות, ונמשיך לעשות כן. בנק ברקליס מתייחס במלוא הרצינות לציות ולעמידה בכל החוקים, הנהלים ואמות המידה המתקיימים בכל אזורי הפעילות שלו. הבנק פועל במדיניות של פתיחות ושקיפות מול רשויות המס בכל העולם, על פי אמות המידה הקפדניות הנדרשות, וימשיך לשתף פעולה עם הרשויות בכל פנייה מטעמן".

את ברקליס מייצג בישראל עו"ד פיני רובין ממשרד גרוניצקי ושות. ברשות המסים סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker