בטיסה לא הוגשה ארוחה - ארקיע תשלם 3,000 שקל

השופט רמי חיימוביץ גזר היום על חברת התעופה לשלם פיצוי לזוג נוסעים, מפני שלא מסרה להם כי הטיסה לא תכלול מזון ומשקה ■ "כמו ארון תיוק תקוע בשירותים שאינם בשימוש ועל דלתם נתלה השלט 'זהירות נמר"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

חברת ארקיע אינטרנשיונל תאלץ לפצות זוג נוסעים מפני שהטעתה ולא הציגה בהודעה ברורה את טיסה בה טסו, כזולת מחיר (לואו קוסט) כנדרש. השופט רמי חיימוביץ, מבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב, גזר היום (ג') על חברת התעופה לשלם 3,000 שקל פיצוי לזוג הנוסעים, מפני שלא מסרה להם כי הטיסה לא תכלול מזון ומשקה. כמו כן מתח ביקורת חריפה על הניסיון להסתיר מידע המשול לדבריו "לארון תיוק תקוע בשירותים שאינם בשימוש ועל דלתם נתלה השלט 'זהירות נמר".

השופט קבע בפסק הדין, כי "נוסע סביר מצפה כי מחיר הטיסה יכלול שירותים רגילים בהם העברת מזוודות, מזון ומשקה, ללא תוספת מחיר, ובמקום בו הטיסה אינה כוללת שירותים רגילים אלו או שנדרשת תוספת תשלום, חלה על חברת התעופה או על סוכנות הנסיעות חובה להודיע זאת לנוסע באופן ברור שאינו משתמע לשתי פנים".

צילום: דודו בכר

זוג הנוסעים רכשו כרטיסי טיסה לוונציה בעלות של 1,200 דולר. במהלך הטיסה, שנמשכה כארבע וחצי שעות, גילו כי לא יחולקו מזון ומשקאות. בתביעתם טענו כי הוטעו משום שלא נמסרו להם הפרטים קודם.

"אכן, היום קיימות מספר חברות תעופה שמוכרות כרטיסים זולים ודורשות עלויות נוספות עבור מזוודות או מזון, אולם הנתבעת (ארקיע אינטרנשיונל. ז.ב.) אינה מנויה על חברות אלו - או לפחות הנוסע הסביר אינו מניח שהיא מנויה עליהן - והמחיר אותו שילמו התובעים אינו מחיר זול במיוחד" אמר השופט חיימוביץ. "התובעים ציפו, בצדק, כי הטיסה תהא טיסה רגילה והיה על הנתבעת להודיע להם על כל שינוי מהרגיל והמקובל בטיסות מסוג זה".

"אלא שבמקרה הנוכחי לא נמסרה הודעה ברורה שהטיסה לא תכלול מזון ומשקה" המשיך וכתב בפסק דין. "טענת הנתבעת כי נוסע שטס בטיסת צ'רטר אמור להבין זאת בעצמו אינה סבירה. גם העובדה שהדבר אוזכר ברמז בתוך תקנונים שנמסרו לנוסע אינה מספיקה שכן הסתרתם של תנאים מיוחדים כמו תשלום נוסף עבור מזון ומשקה או למשל עבור מזוודות בסעיפים נזנחים בתוך תקנונים ארוכים משולה לפרסום תוכנית הריסות בניין במרתף חשוך בתוך ארון תיוק תקוע בשירותים שאינם בשימוש ושעל דלתם נתלה השלט 'זהירות נמר'" השופט נתן את הקרדיט בעבור תיאורו לדאגלס אדמס ול"מדריך הטרמפיסט בגלקסיה" בתוך פסק הדין.

הצדדים רשאים להגיש בקשת ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב בתוך 15 ימים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker