המספרים נחשפים: כמה יקבל נגד שפורש בגיל 55 - וכמה קצין שפרש בגיל 47?

על פי מודל הפרישה החדש שקבעה ועדת לוקר, קצינים לוחמים יוכלו לפרוש החל מגיל 42, עם פנסיית גישור. קצינים שאינם לוחמים יוכלו לפרוש החל מגיל 42 עם מענק פרישה במקום פנסיה

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

על פי מודל הפרישה החדש שקבעה ועדת לוקר, קצינים לוחמים יוכלו לפרוש החל מגיל 42, עם פנסיית גישור. קצינים שאינם לוחמים יוכלו לפרוש החל מגיל 42 עם מענק פרישה במקום פנסיה. 

אלה כל עקרונות מודל הפרישה שקבעה ועדת לוקר: לוחמים יפרשו בגיל 42 ויהיו זכאים לתנאים הנהוגים כיום; לוחם שלא קודם לדרגת סא"ל עד גיל 36, ישוחרר ויזכה בפיצויים מוגדלים; משרתים לא-קרביים יוכלו לפרוש החל מגיל 42 ויקבלו מענק; המענק ייקבע על פי הוותק וסוג השירות; יינתן פיצוי לנגדים, שמתקשים בדרך כלל למצוא עבודה אזרחית.  

להלן כמה דוגמאות למענקים שיקבלו הפורשים: נגד שמשתחרר בגיל 55 יקבל מענק של כ-2 מיליון שקל. קצין שמשתחרר בגיל 47 בדרגת אל"מ יקבל מענק של 1.5 מיליון שקל. קצין מטה שמשתחרר בגיל 42 יקבל מענק פרישה של 900-800 אלף שקל. 

בנוסף, כולל דו"ח לוקר המלצה לקצץ את השכר בצה"ל ב-14%. הוועדה ממליצה כי ההוצאה הכוללת על שכר במערכת הביטחון תהיה 86% מעלות השכר כיום וכי ההפחתה תושלם עד סוף 2017. הוועדה ממליצה לערוך שינוי יסודי במבנה השכר שיביא לידי ביטוי העדפה של לוחמים  על פני אנשי מקצועות אחרים וכי תונהג גמישות בתגמול בעלי מקצועות אחרים על פי צורכי הצבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker