ירון כהן צמח
ירון כהן צמח

נהגת המונית אושרת נחקרה במשטרה על שינוי הגרסאות שלה, כך חשפה הבוקר איילה חסון, בעקבות תחקיר ערוץ 1 על דריסת הנער גל בק לפני 10 שנים. תחקיר "יומן" הראה שגרסת אושרת עוד לפני 10 שנים הייתה מנותקת ותלושה. 

נהגת המונית צילום: מתוך תחקיר ערוץ 1 של איילה חסון ויפעת גליק

בתחקיר נחשף כי הנהגת הדורסת, בתו של איש עסקים, ידעה פרטים מדויקים על נהגת המונית "אושרת" שהעידה לטובתה ואמרה בחקירתה במשטרה כי דווקא הנער היה זה שנסע באור אדום. הנהגת הדורסת ידעה פרטים רבים על נהגת המונית, בהם מספר הטלפון שלה ומספר תעודת הזהות שלה, אף שלא יצאה ממכוניתה לאחר התאונה עד שהגיע אמבולנס לזירת התאונה ופינה אותה לבית החולים. בוחן המשטרה דחה את עדותה של "אושרת" וקבע כי היא אינה מתיישרת עם הממצאים בשטח והעדויות הנוספות.

בתוכנית ששודרה הוצגו גם עדויותיהם של כמה עדי ראייה לתאונה שסתרו לחלוטין את עדותה של הנהגת הדורסת ושל נהגת המונית שהעידה לטובתה. בתחקיר גם נחשף כי נהגת המונית שינתה את עדותה וטענה כי הנהגת הדורסת נכנסה לצומת באור אדום.

"מצופה מהפרקליטות לפתוח את תיק הדריסה של גל בק, גם אם היתה התיישנות, ולבדוק את הטענות החדשות שעלו בתחקיר של ערוץ 1", כך אומרת היום עו"ד מרים רוזנטל, ששימשה פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר. עו"ד רוזנטל, שהתראיינה בתוכנית "מה בוער" עם ברוך קרא בגלי צה"ל הבוקר, אמרה כי "זה אמנם קשה ומורכב וגם הזיכרון יכול לתעתע, אך יש מקום לפתוח את התיק ולחקור. זה יהיה לטובת הפרקליטות עצמה, ויאפשר לה לתקן את עצמה".

אמש (מוצאי שבת) התקיימה הפגנה במקום התאונה, צומת הרחובות חיים לבנון ושדרות קק"ל בתל אביב, בהשתתפות מאות אנשים אשר דרשו לפתוח את תיק החקירה. 

בתוכנית "יומן" ביום שישי נחשף כי בוחן המשטרה שחקר את התנועה קבע כי הנהגת הדורסת, שפגעה ברוכב הקטנוע הצעיר, חצתה את הצומת באור אדום ושיקרה בעניין מהירות נסיעתה. הפרקליטות בחרה להתעלם מקביעתו של בוחן המשטרה וסגרה את התיק לאחר שבועיים.

בתחילת שבוע שעבר הודיעה הפרקליטות כי אין בכוונתה לפתוח מחדש את תיק החקירה בנימוק של התיישנות. בפרקליטות שבו וטענו כי הטענה שלפיה גל בק ז"ל נהג באור ירוק והנהגת הדורסת באור אדום - אינה נכונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker