יוני רגב פורש מתפקידו כסגן הממונה על התקציבים באוצר, ויתחיל בקרוב לעבוד בישראכרט, כעוזרו האישי של מנכ"ל החברה רונן שטיין. רגב ישמש גם כחבר בהנהלת ישראכרט. מאחר שבתפקידו באוצר לא עסק בנושאים המשיקים לפעילותה של ישראכרט, רגב לא נדרש לתקופת צינון בין סיום עבודתו באוצר ותחילת עבודתו בישראכרט.

רגב פורש מהאוצר בכפוף לעמידה בתנאי המכרז לתפקיד סגן הממונה, בעוד בישראכרט ממתינים לתוצאות עבודתה של ועדת שטרום, ועדה משותפת לבנק ישראל והאוצר. ועדת שטרום בוחנת את האפשרות, לפי דרישת שר האוצר, משה כחלון, להפריד בין הבנקים וחברות כרטיסי האשראי. ישראכרט נמצאת בבעלות בנק הפועלים.

יוני רגבצילום: דוברות האוצר

רגב החל את דרכו באגף התקציבים באוצר ב-2005 ובסוף 2011 קידם אותו הממונה על התקציבים דאז גל הרשקוביץ לתפקיד סגן הממונה וראש הצוות הכלכלי העוסק בנושאי תקשורת, תיירות, תעשיה, השכלה גבוה, מדע ומו"פ.

שטיין יציין בקרוב חצי שנה בתפקיד מנכ"ל ישראכרט, חברה שרווחיותה מושפעת במיוחד מיוזמות חקיקה ורגולציה ומחסמי כניסה הרגולטוריים, בעיקר מצד הפיקוח על הבנקים.

שירה גרינברג היא המחליפה את רגב ותמונה לסגניתו של אמיר לוי - הממונה על התקציבים באוצר. גרינברג תעסוק בתפקידה בתחומי תקשורת, תיירות, תעשייה, השכלה גבוהה ומדע, לאחר שהייתה חברה בוועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות ובתת ועדת הביטוחים של הוועדה לחיזוק הרפואה הציבורית בראשות שרת הבריאות לשעבר (ועדת גרמן).

רגב (37) הוא כלכלן בהשכלתו, בוגר תואר ראשון בכלכלה ותואר מוסמך בימנהל עסקים, עם התמחות במימון וחשבונאות. רגב החל את עבודתו באגף התקציבים ב-2005 כרפרנט בצוות חינוך והשכלה גבוהה, ומילא שורה של תפקידים באגף הכוללים רכז תחום חינוך והשכלה גבוהה. בארבע השנים האחרונות כיהן כסגן וכמשנה לממונה על התקציבים והיה אחראי על תחומי התעשייה והמסחר, התקשורת, התיירות, המדע, ההשכלה הגבוהה והתמיכה הממשלתית במו"פ אזרחי. רגב היה דירקטור בחברת נתיבי ישראל (מע"צ) ובקרנות דו-לאומיות למחקר ופיתוח תעשייתיים מטעם האוצר.

שירה גרינברגצילום: דוברות האוצר

שירה גרינברג (36) בוגרת תואר ראשון במתמטיקה וכלכלה ותואר מוסמך בכלכלה. במסגרת תפקידיה הקודמים באגף התקציבים ריכזה את תחומי החינוך, הבריאות, המים והחקלאות. בנוסף כיהנה גרינברג כחברה בצוות לענייני מיסוי ובוועדת קדמי לבחינת התחרותיות בענף המזון, והיא חברה בוועד המנהל של ג'וינט ישראל אשל. גרינברג גם כיהנה כדירקטורית מטעם האוצר בחברה הממשלתית של נמל אילת מ-2010 ועד להפרטת הנמל.

דוברת ישראכרט: "יוני רגב, שהיה אחד מסגניו של הממונה על התקציבים במשרד האוצר, ועסק בעיקר בתחומי החינוך, המו"פ והתקשורת ואשר חוזה העסקתו באוצר הסתיים, יתמנה לעוזר למנכ"ל קבוצת ישראכרט. מינוי זה אינו מקנה חברות בהנהלת הקבוצה. עוד מדגישים בישראכרט כי לרגב לא היה כל קשר רגולטורי לקבוצת ישראכרט במהלך תפקידו במשרד אוצר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום