הרופאה הפתיעה את חוקרי רשות המסים: שילמה עבור השכירות בהזרקת בוטוקס לבעלים

רשות המיסים חושדת כי פלסטיקאים העוסקים בהזרקות בוטוקס העלימו עשרות מיליוני שקלים

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שפורר

רשות המסים חשפה השבוע בביקורת שערכה העלמות מס בשווי עשרות מיליוני שקלים בקרב מנתחים פלסטיקאים. מבצע הביקורת נערך במשרדיהם של 265 רופאים, כאשר אצל 36% מהם התגלו דיווחי לקויים לרשויות המס. על כוונת רשות המסים דווח בלעדית ב-TheMarker.

על פי הודעת רשות המסים, במקרים לא מעטים התגלה כי הרופאים דיווחו לרשות על הכנסות נמוכות משמעותית מהכנסותיהם בפועל, וכי לא הוציאו חשבוניות עבור שירותים שנתנו. כך, במהלך חקירתה של רופאה מאזור הצפון שהודתה בעבירות אלו, התברר גם כי נהגה "לשלם" עבור שכירת קליניקה באמצעות מתן הזרקות בוטוקס לבעלי הנכס. במקרה אחר, מצאו עובדי מע"מ מסמכים בביתה של רופאת משפחה מאזור פתח תקווה המעידים על רכישת בוטוקס וחומצות הילרוניות המשמשות בהליכים קוסמטיים בשווי של מאות אלפי שקלים ובכמות המספיקה לביצוע מאות הליכים, שטענה כי הזריקה אותם כולם לעצמה. רופא שיניים, שהינו בעלים של קליניקה המעסיקה כ-10 עובדים ביישוב באזור ירושלים, הודה במהלך החקירה כי העלים קניות בסך של כמיליון שקל של שתלים וחומרים דנטליים וכן לא דיווח על עסקות. בתיק ממצאים ראשוניים בסך של 3.3 מיליון שקל, ספריו נפסלו ונפתח נגדו הליך פלילי.

עוד נמסר מרשות המסים כי תופעה חמורה שנתגלתה אצל רופאים בכל האזורים היא ניכוי הוצאות אישיות והצגתן כאילו היו הוצאות של העסק המותרות בניכוי, בהיקפים של מיליוני שקלים על חשבון משלם המסים: רופאה מאזור המרכז ניכתה הוצאות משפטיות בהיקף של כחצי מיליון שקל עבור מכירת דירתה בקיסריה; רופא שיניים מאזור חיפה קיזז באופן שוטף הוצאות פרטיות כגון רכישת מוצרי מזון בסופרמרקט למשפחתו, אכילה במסעדות ובתי קפה ואף את חשבון הטלוויזיה בכבלים ואילו רופא פנימאי מאזור טבריה הסביר כי "נאלץ" להשמיט למעלה מחצי מיליון שקל מהכנסותיו על מנת לממן את הליך הגירושין שלו.

בנוסף לרופאים, המבצע התמקד גם בספקים לענף: באחד מהמקרים נעצר ושוחרר בערבות אחד מהספקים הגדולים בארץ של ציוד רפואי בתחום האסתטיקה - גבריאל חנני מראשון לציון, בחשד שהבריח ארצה ציוד רפואי קוסמטי במטרה לחמוק מתשלום מס. במקרה נוסף, עובדי משרד מע"מ עכו, בשיתוף חוקרי מכס ומע"מ חיפה ומשרד הבריאות, פשטו על מפעל יצרני העוסק בתחום הייצוא של חומצות הילרוניות מצוידים בצווי חיפוש, בעקבות מידע מוקדם.

הזרקת בוטוקסצילום: אי–פי

במהלך חיפוש שנערך במפעל התגלו חומרים ומסמכים רבים, מתוכם עלה כי קיים פער של מיליוני שקלים בין העסקות המדווחות בשיעור אפס לבין היצוא בפועל של המפעל, דבר המעלה חשד כבד כי החברה מכרה מוצרים רבים בארץ אך דיווחה עליהם כייצוא לחו"ל על מנת להימנע מתשלום מע"מ.

במקביל הודיעה רשות המסים כי מערך המעמ ערך מבצע כללי לגבית חובות במהלכו נגבו מחייבי מס קרוב ל-100 מיליון שקל ועוקלו 71 כלי רכב של חייבים.

.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker