אחרי הפרישה: יוג'ין קנדל אינו מתכוון לעבוד בתחום האנרגיה

ראש המועצה הלאומית לכלכלה ביקש לפרוש בלי קשר לסוגיית הגז; הוא סירב להתמנות ליו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה, מאחר שאינו מעוניין עוד לכהן בתפקיד ציבורי במשרה מלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פרופ' יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, הופתע מההדלפה ביום חמישי על פרישתו הצפויה מתפקידו, בתום שש שנים.

קנדל הודיע באחרונה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על כוונתו לפרוש, בשל תחושת מיצוי וללא קשר לאירוע כלשהו, והתכוון להודיע בהמשך על מועד פרישתו. לתפישתו, ההדלפה יצרה רושם מוטעה כאילו הפרישה קשורה לדיון הציבור על מתווה הגז, וייתכן שכעת היא תזרז את פרישתו.

יוג'ין קנדל
יוג'ין קנדלצילום: תומר אפלבאום

קנדל, ככל הידוע, שוקל כמה אפשרויות. הוא מתכוון לחזור לאקדמיה, ולשלב זאת במשרות חלקיות בתחומים נוספים. קנדל אינו מתכוון לעסוק שוב בתפקיד ציבורי במשרה מלאה, לאור תחושתו כי כבר תרם די למדינה. תחת זאת, הוא שוקל עיסוק בתפקידים עסקיים, אבל לא בשום תפקיד הקשור לתחום האנרגיה, כדי למנוע לזות שפתיים לנוכח מעורבתו העמוקה בגיבוש מתווה הפשרה בשוק הגז.

ככלל, קנדל אינו מתכוון לעסוק בתחומים עסקיים הנמצאים תחת רגולציה כבדה, לאור תחושתו כי הרגולציה בישראל מקשה על תפקוד העסקים. ככל הידוע, הוא שוקל לקבל תפקידים ציבוריים חלקיים. מסיבה זו הוא דחה הצעה לשמש יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה.

בהודעה שפירסמה אתמול לשכת ראש הממשלה נאמר כי קנדל שותף בימים אלה בגיבוש תקציב המדינה, בקידום מתווה הגז, בהיערכות ליישום האסטרטגיה הכלכלית־חברתית לשנים הקרובות ובמשימות נוספות מטעמו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

קנדל אמר אתמול: "אני מודה על הזכות שניתנה לי לשרת את הציבור ולעמוד לצד ראש הממשלה בניווט כלכלת ישראל. זו היתה תקופה ארוכה ואינטנסיבית". נתניהו אמר: "יוג'ין והמועצה קידמו בהצלחה את נושאי הליבה של המשק, תוך ראייה חדשנית, אסטרטגית ומחוברת למציאות. תחת שלוש ממשלות בראשותי, יוג׳ין פעל במגוון נושאים כשהבטחת עתידה של כלכלת ישראל ורווחת האזרחים תמיד לנגד עיניו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker