אושר בקריאה שלישית: מס רכישה על דירות להשקעה יועלה מחרתיים

(עדכון) רוכשי דירות להשקעה, שתיכננו לחתום על חוזים לפני שיועלה מס הרכישה בשבוע הבא - לא ייהנו מהשיעורים הקיימים והמופחתים ■ מנכ"ל האוצר: "יש ריצה מאוד גדולה של משקיעים לכיוון רכישת דירות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מס הרכישה על דירות להשקעה יועלה החל מיום רביעי ה-24 ביוני לאחר פרסום החוק על העלאת מס הרכישה ברשומות - ולא החל ב-1 ביולי 2015. ההצעה להקדים את העלאת המס אושרה פה אחד בוועדת הכספים ואושרה בקריאה שנייה ושלישית בכנסת. אישור ההצעה יגרום לכך שרוכשי דירות להשקעה שתיכננו לחתום על חוזים בטרם יועלה המס בשבוע הבא - לא יהינו מהשיעורים הקיימים והמופחתים של מס הרכישה להשקעה.

מנכ"ל האוצר, שי באב"ד, הודיע כי המס יועלה בעוד יומיים עד שלושה ימים, אחרי שיו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, ביקש מוועדת הכספים להעלות את מס הרכישה החל מהלילה, מחשש לחקיקה רטרואקטיבית, ומעתירות לבג"ץ. "ננהל דיון כמה שצריך, אבל ברגע שנחליט על העלאת מס הרכישה בואו ניישם את זה", אמר פוקלמן.

כתבות נוספות באתר TheMarker

נא להכיר: איל הימורים מקורב לנתניהו, עם וילה בקיסריה - ולא קוראים לו אדלסון

"אשתי לא יודעת על זה שום דבר": תעשיית הזנות באומן שמגלגלת מאות מיליוני שקלים

איך מרחיקים נהגים מהחפירות והפקקים בת"א? 15 שקל ליום חניה - ואוטובוס בחינם

ועדת הכספים מתכנסת הבוקר לדיון מרתוני כדי לאשר את העלאת מס הרכישה. הליכוד ביקש מהוועדה לקבל פטור מחובת הנחה מוקדמת של הצעת החוק במליאה, כך שהמליאה תתבקש לאשר את הצעת החוק בקריאה שנייה ושלישית כבר הלילה.

הצעת החוק נועדה לקבוע מס רכישה על דירות להשקעה בשיעור של 8% לדירות שמחירן עד 4.64 מיליון שקל (לעומת 5%-7% כיום), מס רכישה על דירות להשקעה שמחירן החל מ-4.641 מיליון שקל בשיעור של 10% (לעומת 8% כיום), ומס רכישה בשיעור של 10% על דירות שמחירן מעל 15.47 מיליון שקל. הצעת החוק בעניין התקבלה בקריאה הראשונה ביום ב' בשבוע שעבר.

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה כי "אני מודה שאני לא זוכרת יוזמות חקיקה מהירות כל כך. הכנסת תחוקק חוק שיכנס הלילה לתוקף - לא זכור לי מקרה כזה". גפני אישר את הפרסום כי "יש יוזמה כזו. שר האוצר משה כחלון אמר כי השוק בוער. כל יום שעובר עוד משקיעים נכנסים לשוק וגורמים נזק. מה החליטו בסוף איני יודע".

מנכ"ל האוצר באב"ד הציע "להעלות את מס הרכישה החל מיום הפרסום של החוק ברשומות, כלומר בעוד יומיים-שלושה ימים. החשש שלנו שלאור זה שמס הרכישה אמור להעלות, יש ריצה מאוד גדולה של משקיעים לכיוון רכישת דירות יד שנייה ואת זה אנו רוצים לעצור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker