בלי מכרז |

כמה תשלם המשטרה לקרן פלס כדי להיפרד מדנינו? "היחידה שמסוגלת לספק את השירות"

המשטרה ביקשה פטור ממכרז והסבירה כי "הזמרת הינה היחידה שמסוגלת לספק את השירות למשטרת ישראל, על פי הדרישות המבצעיות-מקצועיות שנקבעו לעניין"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

המשטרה תשלם לזמרת קרן פלס סכום של 37 אלף שקל עבור הופעתה בטקס פרידה מהמפכ"ל היוצא, רב ניצב - כך עולה מבקשתה של המשטרה לפטור ממכרז לצורך ביצוע ההתקשרות. טקס הפרידה יתקיים בקרוב.

המשטרה נימקה בטופס הבקשה לפטור מכרז כי "במצב הדברים שנוצר בפועל, הזמרת קרן פלס הינה היחידה שמסוגלת לספק את השירות למשטרת ישראל, על פי הדרישות המבצעיות-מקצועיות שנקבעו לעניין".

קרן פלסצילום: מתוך סרטון הפרסומת של קרן פלס ל-YES

הופעתה שלפלס אינה ההופעה היחידה של אמן בפני המשטרה בשנה האחרונה. באוקטובר 2014 המשטרה ביקשה וקיבלה של כ-230 אלף שקל לאירועי הצדעה לשוטרים ולהופעות אמנים. בין השאר תכננה המשטרה את הופעתו של הזמר שלומי שבת, בעלות של 190 אלף שקל.

המשטרה קיבלה אז פטור ממינהל הרכש הממשלתי, מעריכת מכרז לקיום אירוע הצדעה לשוטרי מחוז חוף, בין חדרה לנהריה. בנוסף, עבור אירוע הצדעה לשוטרי מחוז ש"י קיבלה המשטרה פטור להתקשרות לעריכת האירוע בעלות של 44 אלף שקל. בבקשה לא צוין מה כולל האירוע.

בשנה האחרונה עמדה התנהלות המשטרה והמפכ"ל יוחנן דנינו במרכזן של כמה פרשיות, ובהן העימות בין דנינו לשר לביטחון פנים הקודם, יצחק אהרונוביץ', בסוגיית מינוי מפכ"ל חדש למשטרה, , ומעצרו של עו"ד , החשוד בכך שביקש לכאורה מיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, , שוחד עבור קציני משטרה בתמורה לסגירת תיקים נגד חסן. באחרונה הוגשו כתבי אישום נגד רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב ונגד רפ"'ק ערן מלכה, עימו נחתם הסכם של "עד מדינה". ע"פ כתב האישום, חלק מלכה חמרים סודיים עם פישר, שהפך לאיש סודו בתמורה לבצע כסף. לעו"ד מיוחסות לכאורה עבירות של קבלת נכסים שהושגו בפשע, ושיבוש הליכי משפט. פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, אמר באחרונה כי "מדובר רק בשלב של הגשת אישום וחזקת החפות עומדת לדוד, אך יחד עם זאת מדובר בשלב שבו כבר יש ראיות".

את מסיבת הפרידה מהמפכ"ל ינחה הסטנדפיסט אבי נוסבאום, בעלות של כ-34 אלף שקל. כלומר, המשטרה תשלם לפלס ונוסבאום כ-70 אלף שקל עבור השתתפותם באירוע. עלות זו לא כוללת הוצאות מזון, שתייה וכיו"ב במתקן המשטרתי.

דובר המשטרה מסר בתגובה: "לאחר שירות של שלושים ושבע שנים במדים, מתוכם שלושים ושלוש שנים במשטרת ישראל וכמפכ״ל בארבע השנים האחרונות, בחרה משטרת ישראל להיפרד מן המפכ"ל, רב ניצב יוחנן דנינו, בערב הצדעה אשר יתקיים בסוף החודש במתקן המשטרתי בבית שמש במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, השר לביטחון פנים, נשיאת בית המשפט העליון, היועץ המשפטי לממשלה, שרים, חברי כנסת, סגל א', פיקוד משטרת ישראל, בני משפחה וחברים - כראוי למעמד שכזה ולפרק שירות של כארבעה עשורים במדים, כפי שנהוג בכל אירגוני מערכת הביטחון. האירוע הוגדר כאירוע סגור, למוזמנים בלבד, ולא יהיה פתוח לתקשורת".

"קרן פלס, היחידה שמסוגלת לספק את השירות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker