המלצות המועצה הלאומית לכלכלה: קיצור זמני הבנייה ושירותים דיגיטליים לאזרח

הממשלה צפויה לאשר מחר (א') את התוכנית האסטרטגית של המועצה - שיפור איכות החיים של אזרחי המדינה והיערכות מיטבית של המשק מול מטרות מרכזיות בארץ ובעולם

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הממשלה צפויה לדון ולאשר מחר (א') את הצעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאימוץ הערכת המצב האסטרטגית-כלכלית של המועצה הלאומית לכלכלה בראשות פרופסור יוג'ין קנדל.

מטרת ההצעה היא לקדם יעדים ארוכי טווח של צמיחה בת קיימא, לצד שיפור איכות החיים של אזרחי המדינה, והיערכות מיטבית של המשק מול מטרות מרכזיות בארץ ובעולם. פרק חשוב בתוכנית מוקדש להיערכות המדינה לקראת המציאות של ישראל דיגיטלית, כולל גיבוש תוכנית דיגיטלית לאומית, פריסת סיבים אופטיים בכל המדינה, התאמת הממשלה לעידן המידע בהון אנושי, רכש חקיקה ושירותים דיגיטליים לאזרח.

מטרות נוספות לתוכנית הן טיפוח ומיצוי ההון האנושי במדינה, הקניית מיומנויות של המאה ה-21 לציבור, שיפור היעילות והמוביליות בין מערכות ההכשרה וההשכלה והגברת השילוב של נשים, ערבים, חרדים ובני העדה האתיופית בתעסוקה. התוכנית של קנדל עוסקת גם בשיפור החינוך במגזר הערבי, שיפור האפקטיביות של צעדים ותכני ההכשרה המקצועית והטכנולוגית, וכן הגדלת הפריון בתעשיות המסורתיות. התוכנית שמה לה למטרה גם עידוד צמיחת חברות טכנולוגיות, עידוד כניסת חברות רב-לאומיות למשק, גיוון שוקי היעד של ישראל ופיתוח תחומים נוספים לייצוא.

יוג'ין קנדל ובנימין נתניהו צילום: אילן אסייג

המועצה הלאומית לכלכלה ממליצה גם על גיבוש אסטרטגיה בתחום הדיור, שתכלול תוכנית לקיצור הזמן הלקוח לבניית דירות, שינוי מבנה התמריצים של הרשויות המקומיות בתחום הדיור, ותוכנית מסיבית להתחדשות עירונית. התוכנית מציעה גם גיבוש תוכנית לפיתוח כלכלי אזורי, היערכות להזדקנות האוכלוסייה (כולל טיפול בגירעון האקטוארי של הביטוח הלאומי, היערכות של מערכת הפנסיה, התאמה הדרגתית של גיל הפרישה, שילוב מבוגרים בתעסוקה ובקהילה, הערכות של מערכת הסיעוד והבריאות).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker