נדחתה ההצבעה על הצעת החוק להפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים

פלוג: מתנגדת לקידום הצעת החוק בטרם תסתיים עבודתה של "ועדת שטרום" ■ ח"כ יואב קיש שהגיש את הצעת החוק: "ההצעה תקודם בעתיד הקרוב מתוך כוונה לתקן את המציאות הנוכחית"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ועדת השרים לחקיקה דחתה הבוקר (יום ב') את ההצבעה על הצעת החוק להפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים שהוגשה על ידי ח"כ יואב קיש (ליכוד). ההצבעה על הצעת החוק תתקיים במועד אחר שטרם נקבע.

הצעת החוק מבקשת לייצר הפרדה על ידי מכירה של בעלות הבנקים בחברות כרטיסי האשראי באופן הדרגתי לאורך שנים וזאת כדי למנוע פגיעה בלתי מידתית בבנקים. יעדה הסופי של הצעת החוק היא בהפרדה מוחלטת בין הבנקים לחברות כרטיסי האשראי.

ח"כ יואב קיש
יואב קישצילום: תומר אפלבאום

הדחייה נעשתה לאור התנגדותה של נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג לאשר את הצעת החוק בטרם הסתיימה עבודתה של "ועדת שטרום" להגברת התחרותיות בבנקים. הוועדה הוקמה לפני שבועיים על ידי שר האוצר משה כחלון ופלוג.

בשבוע שעבר סיכם קיש עם שר האוצר כחלון כי יתמוך בהצעת החוק בקריאה הטרומית, ולאחר שהצעת החוק תתקבל בקריאה הטרומית היא תוקפא עד לסיום עבודתה של הועדה.

ואולם, כאמור פלוג ונציגיה ב"ועדת שטרום" התקוממו על קידומה של הצעת החוק בטרם סיימה הועדה את עבודתה.

ח"כ קיש אמר כי " נגידת בנק ישראל פנתה אלי בבקשה לחכות עם קידומה של הצעת החוק ובשלב זה נעניתי  לכך.  הצעת החוק תקודם בעתיד הקרוב מתוך כוונה לתקן את המציאות הנוכחית בה חברות כרטיסי האשראי קשורות בעבותות לבנקים. זהו שינוי אליו מייחלים רבים מאזרחי ישראל."   

לדברי קיש "הצעת החוק תקודם: "חובתנו הראשונה לציבור היא בהורדת יוקר המחייה  והצעת החוק היא צעד מתבקש בהשגת מטרה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker