שלמה פילבר ימונה היום למנכ"ל משרד התקשורת במקומו של אבי ברגר

פילבר ייכנס לנעליו של אבי ברגר, המנכ"ל שפוטר על ידי נתניהו ■ בניגוד לברגר, שהיה מינוי מקצועי, פילבר הוא מינוי פוליטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הממשלה אמורה לדון היום בישיבתה במינוי מנכ"לים חדשים למשרדי ראש הממשלה, הבריאות, התקשורת, החקלאות והחוץ.

למנכ"ל משרד התקשורת אמור להתמנות שלמה פילבר. פילבר ייכנס לנעליו של אבי ברגר, המנכ"ל שפוטר על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בניגוד לברגר, שהיה מינוי מקצועי, פילבר הוא מינוי פוליטי, וככזה נדרשה ועדת המינויים בראשות משה דיין, נציב שירות המדינה, להקפיד במיוחד על כשירותו לתפקיד. לפי קורות החיים שלו, פילבר הוא מנהל קרן השקעות פרטית של איל הון שחי בחו"ל וחזר לישראל. כמו כן, הוא מוגדר "יועץ אסטרטגי" ומכהן כדירקטור בתעש ובתרבות לישראל. במשך חמש שנים כיהן פילבר כסמנכ"ל ומנכ"ל במועצת יש"ע, ולפני כן בכמה תפקידים במועצה אזורית מטה בנימין.

רה"מ בנימין נתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי

ועדת המינויים נתנה דעתה גם למאמר מאת פילבר שפורסם לפני כ–20 שנה בעיתון "נקודה" וקידם תיאוריית קונספירציה בהקשר לרצח יצחק רבין שלפיה השב"כ הוא שאחראי למעשה. לדברי הוועדה, "המאמר נתן ביטוי לתיאוריות מופרכות, מבישות ופסולות אודות תפקוד הרשויות בקשר לרצח. הוועדה שמעה את המועמד אודות הנסיבות שסביב לפרסום האמור.

"המועמד, מצדו, ציין כי לא כתב את המאמר אלא רק חתם ואמר מפורשות כי טעה וכי זמן קצר לאחר הפרסום דאז עמד על טעותו זו. הוועדה שוכנעה כי בנסיבות העניין אין הצדקה בכך כדי למנוע את המינוי". פילבר טוען כיום כי אורי אליצור (שמת במאי 2014) הוא שכתב את המאמר ההוא.

בפני מנכ"ל משרד התקשורת החדש מונחים כמה אתגרים גדולים שברגר כבר החל לטפל בהם. הראשון הוא השלמת הרפורמה בפס הרחב, למרות ההתנגדות העזה לכך מצד בזק. פילבר יצטרך להשלים את הרפורמה להוזלת השיחות והגלישה בחו"ל, להשלים את העבודה שהתחיל ברגר לסדר חדש בניהול ספקטרום התדרים בישראל והוצאה לפועל של מכרז תדרים חדשים בדור הרביעי. פילבר יצטרך גם להתמודד עם בעיות מבית הכוללות דו"ח מבקר פנים חריף על אגף הדואר במשרד.

למנכ"ל משרד ראש הממשלה אמור להתמנות אלי גרונר (44), לשעבר הציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון.

למנכ"ל משרד הבריאות אמור להתמנות משה בר סימן טוב, הציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון ולשעבר סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר. למנכ"ל משרד החוץ אמור להתמנות ד"ר דורי (איזידור) גולד, לשעבר יועץ מדיני לראש הממשלה נתניהו ושגריר ישראל לאו"ם.

למנכ"ל משרד החקלאות אמור להתמנות שלמה בן אליהו, שכיהן כמנכ"ל משרד הבינוי בשנתיים האחרונות שבהן היה אורי אריאל שר הבינוי, ובמהלכן קידם את תוכנית מחיר מטרה כפתרון למצוקת הדיור. עם זאת, משרד המשפטים בודק תלונות לגבי הצהרות סותרות שנתן בן אליהו בנושא ניגוד העניינים שלו בתקופת כהונתו כמנכ"ל משרד הבינוי.

דורי גולדצילום: אי־אף־פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker