כתום זה השחור החדש |

החל החרם הנגדי: "לא מוכנים לקבל הטפות מוסר מאירופאים מדושני עונג"

קל אוטו הודיעה לאורנג' ישראל על כוונתה להחזיר יותר מ-400 מכשירי סלולר ■ חברת פשוט ירוק ביטלה 34 מנויים

TheMarker Online
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online
אורה קורן

קל אוטו הודיעה אמש (ד') לאורנג' ישראל על כוונתה להחזיר יותר מ-400 מכשירי סלולר שנמצאים בידי עובדי החברה באופן מיידי, זאת בתגובה לדבריו של מנכ"ל אורנג' העולמית, סטפן ריצ'רד, כי היה רוצה לסיים את קשרי החברה עם מפעילת הסלולר הישראלית פרטנר, המשתמשת במותג אורנג' בהקדם האפשרי לו היה יכול. "בחברת הרכב קל אוטו נדהמו לשמוע את הצהרת מנכ"ל אורנג' העולמית לחרם על ישראל והחליטו להתנתק מהמותג באופן מיידי, וזאת מתוקף היותה של קל אוטו חברה ישראלית ופטריוטית. פעולה זו הינה המשך ישיר לפעילויות קל אוטו על בסיס ערכים אלה", נמסר מהחברה.

דני שביט, מנכ"ל קל אוטו, מסר כי "הייתי ממליץ למנכ"ל פרטנר להתנתק מהמותג אורנג', ולתבוע את מנהל המותג העולמי על פגיעה קשה בחברה המקומית. במידה ויפעל כך נשמח לחזק את ידיו".

מנכ"ל אורנג' העולמית, סטפן ריצ'רדצילום: בלומברג

גם חברת פשוט ירוק, משווקת הדשא הסינתטי, הודיעה הבוקר לפרטנר על ביטול מיידי של 34 קווי טלפון סלולריים שמחזיקה החברה. בנוסף הנחתה הנהלת פשוט ירוק את כל אנשיה להימנע מלהתחבר לרשתות אורנג' בנסיעות לחו"ל בכל מדינה שבה היא פעילה ולבחור בחלופות.

"אנו מסיימים לעת עתה את הקשר עם פרטנר, בצער מסוים כיוון שנהננו משרות טוב ומחירים הוגנים", אמר מנכ"ל פשוט ירוק, גיא סער. "אולם, כל עוד החברה קשורה בדרך כלשהי לאורנג' העולמית, לא נוכל להביט על עצמנו במראה כשאנחנו מממנים מכיסנו אפילו חלקיק ממשכורתו של מר סטפן רישאר. המאבק נגד החרמות צריך להיות משותף לכל אזרח במדינת ישראל, בלי קשר לדעות פוליטיות, ואנו חשים חובה וזכות ליטול בו חלק", הוסיף.

סער הביע תקווה שפרטנר תמצא דרך מהירה להתנתק מאורנג' העולמית שלדבריו "הפכה מאז אתמול לאבן ריחיים על צווארה ואף לתבוע אותה על הנזקים שנגרמו לה. אם וכאשר זה יקרה נשקול מחדש את צעדינו בתחום זה, וכך יש להניח רבים במגזר העסקי והפרטי בישראל".

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר בתגובה לדבריו של מנכ"ל אורנג' העולמית כי "מדובר בחוצפה ובצביעות ברמה הגבוהה ביותר. אני לא זוכר שהייתה לו בעיה להרוויח פה כסף ולקבל את מיטב כספי הציבור הישראלי. מדינת ישראל היא אי של שפיות בתוך השכונה הקשה בעולם ואנחנו בטח לא מוכנים לקבל הטפות מוסר מאירופאים מדושני עונג ומנותקים. תופעות החרם המתגברות לאחרונה חייבות לקבל מענה אמיתי מצד ישראל.

יאיר לפידצילום: מוטי מילרוד

"לצערי, המדיניות, או יותר נכון אי המדיניות, שמוביל ראש הממשלה תגרום לעוד אירועים מהסוג הזה. בעקבות אירועי החרם האחרונים, אני אצא מחר למסע הסברה בארה"ב שכולל מפגשים עם מקבלי ההחלטות וארגונים רבים ובסוף החודש. בכוונתי לעשות אותו הדבר גם בבריטניה. במאבק נגד התופעות האלה אין אופוזיציה וקואליציה, אבל המלחמה המדינית לא יכולה לחכות עד ששרי הליכוד יריבו ביניהם מי אחראי על מה. אני קורא לממשלת צרפת, שמחזיקה בנתח נכבד ממניות החברה, להתנער מהאמירות הקשות של מנכל אורנג'".

גם ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) הגיב לאמירתו של מנכ"ל אורנג׳ העולמית ומסר כי "הנהלת אורנג׳ העולמית התנתקה מהמציאות, ההשקעה של אורנג' בחברת פרטנר הישראלית הוכיחה את עצמה מבחינה עסקית. מדובר באמירות קשות שנותנות לגיטימציה לגורמים קיצוניים". לדברי פרי, "מדיניותה של ממשלת ישראל ושל העומד בראשה ממשיכה לפגוע במדינת ישראל ולחזק את אלו הפועלים נגדה. על ממשלת ישראל ליזום תהליך מדיני אזורי, הכולל את מדינות ערב, ולפעול לפתרון שתי המדינות".

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) אמר כי: "אורנג' זה מותג, לא יותר. פרטנר זו חברה ישראלית, המעסיקה אלפי עובדים שמעניקים לישראלים רבים שירות יום יום. העובדים האלה הם שלנו, ולא נאפשר לתת לשום גורם זר לאיים על מקום עבודתם".

כבל שוחח הבוקר עם קרן אופק, יו"ר ועדת עובדי פרטנר ישראל, ואמר לה שבכוונתי לכנס את ועדת הכלכלה של הכנסת, על מנת לצאת בקריאה ברורה למען עמידה לצד העובדים והחברה.

"לא נהיה פרטנר לצעדי איום נלוזים של מותג זר. כל מי שעוזב את פרטנר ישראל עכשיו, בגלל אמירתו של מנכ"ל אורנג' העולמית, הופך לכלי שרת, שלא בטובתו ולא בידיעתו, בידי שונאי ישראל. הממשלה בחידלונה, כי רב הוא, לא מצליחה לצערי לגבש חזית בינלאומית רחבה שתמנע את המלחמה החדשה שמתרגשת ובאה עלינו, והיא מלחמת החרמות", ציין כבל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום