בגלל חופשת הח"כים: תקציב המדינה יאושר רק ב-20 בנובמבר 2015

הצעת תקציב המדינה לשנת 2015/6 תאושר בקריאה השנייה והשלישית רק ב-20 בנובמבר 2015 ■ כך החליטה נשיאות הכנסת בראשות היו"ר ח"כ יולי אדלשטיין

צבי זרחיה

בכנסת ביקשו לדחות את אישור התקציב שנועד על ידי הממשלה ל-6 בנובמבר 2015 בשל החגים ובשל החופשה המרוכזת של עובדי הכנסת שתחול מה-31-15 באוגוסט 2015.

הממשלה החליטה בשבוע שעבר שהצעת החוק על התקציב תאושר בקריאה הראשונה ב-23 באוגוסט 2015, אבל במועד זה הכנסת נמצאת בחופשה מרוכזת. לפיכך הוחלט שהממשלה תניח את הצעת התקציב על שלחן הכנסת ב-31 באוגוסט 2015 וההצבעה בקריאה הראשונה תיערך ב-2 בספטמבר 2015. לאחר אישורן של הצעות חוק התקציב וחוק ההסדרים במשק בקריאה הראשונה הן יועברו לוועדת הכספים ולוועדות נוספות על מנת שיכינו אותן להצבעה בקריאה השנייה והשלישית עד ה-20 בנובמבר 2015.

כתוצאה מכך, הממשלה תפעל לפי תקציב חודשי של שנת 2014 ב-11 החודשים הראשונים של השנה ובעצם תקציב 2015 יהיה למשך חודש אחד בלבד. הערב תבקש הממשלה מהכנסת לאשר בקריאה הראשונה את הצעת החוק המאפשרת את דחיית אישור התקציב עד ל-6 בנובמבר 2015.

מליאת הכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

השינויים שעליהם החליטה נשיאות הכנסת יתקבלו בשבוע הבא בוועדת הכספים. בעוד כשבוע יוקמו הוועדות הקבועות. ועדת הכספים תתבקש לאשר בשבוע הבא את הצעת החוק הזו לקריאה שנייה ושלישית.

עד כה לא הוקמו הוועדות לנוכח העובדה שסיעות הליכוד, המחנה הציוני ויהדות התורה טרם העבירו את שמות חבריהן לוועדות. בליכוד ובמחנה הציוני יש ביקוש גבוה של ח"כים לכהן בוועדת הכספים, חוץ וביטחון וכלכלה. על ראשות ועדת הכלכלה מוזכרים הח"כים איתן כבל ושלי יחימוביץ. במפלגת המחנה הציוני מנסים להגיע לפשרה בעניין שתמנע התמודדות בין השניים בסיעה.

בתוך כך סיעות המחנה הציוני ויש עתיד דורשות כל אחת לקבל את ראשות הועדה לבקורת המדינה. ביש עתיד מייעדים את המשרה לח"כ קארין אלהרר. בליכוד מוזכר ח"כ דודי אמסלם כמועמד ליו"ר ועדת הפנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker