ההסתבכות הכלכלית של יובל רבין

רבין פונה מהבית שבו התגורר בתל אביב עקב אי־תשלום שכר דירה ■ רבין הוא איש עסקים שפעיל בעיקר בתחומי הטכנולוגיה, ובנובמבר 2013 מונה לעמוד בראש חברת wtp, שבעלי השליטה בה הם המנכ"ל אבנר ארזי ואיש העסקים אמיר ברמלי

שוקי שדה
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוקי שדה
טלי חרותי-סובר

איש העסקים יובל רבין, בנו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, נמצא בקשיים כלכליים, ונאלץ לאחרונה לעזוב את דירת היוקרה שבה התגורר בשדרות רוטשילד בתל אביב. וזאת, לאחר כמה חודשים שבהם לא שילם את שכר הדירה וחשבונותיו, ונותר עם חוב לבעלי הדירה.

רבין (59) התגורר עד לפני כשנה בבית מרווח בשכונת צהלה בצפון תל אביב. לאחר גירושיו השניים, הוא עבר לדירה בשדרות רוטשילד ששכר הדירה בה הוא 15 אלף שקל בחודש. יובל רבין סירב להגיב לדברים.

כתבות נוספות באתר TheMarker

ילד במזוודה: התמונה שמזעזעת את אירופה

כחלון יפיל את מחירי הדירות בצפון ובדרום

דברים שלא ידעתם שהסמארטפון שלכם מסוגל לעשות

יובל רביןצילום: מוטי מילרוד

רבין הוא איש עסקים שפעיל בעיקר בתחומי הטכנולוגיה, ובנובמבר 2013 מונה לעמוד בראש חברת wtp, שנכנסה לבורסה דרך השלד הבורסאי של פילת גרופ. החברה עוסקת במיחזור פסולת עירונית, ובעלי השליטה בה הם המנכ"ל אבנר ארזי ואיש העסקים אמיר ברמלי (דרך קרן רוביקון). שווי השוק של wtp הוא 115 מיליון שקל. בנוסף, רבין משמש גם יו"ר חברת הסטארט־אפ ביונד ורבל (beyond verbal), שעוסקת בניתוח רגשות באמצעות האזנה לקול האנושי.

ב–1998 עבר רבין להתגורר בארה"ב, שם חי כמעט עשור. בוושינגטון הוא נכנס לשותפות עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, שמעון שבס; הרמטכ"ל לשעבר, אמנון ליפקין שחק; והנספח הכללי של שגרירות ישראל בוושינגטון לשעבר, גיל בירגר. הארבעה הקימו את RSLB - חברת לובי שביקשה לקדם בארה"ב אינטרסים של חברות מישראל ומהעולם.

ב–2008, לאחר ששב לישראל, הקים רבין יחד עם הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ; בכיר השב"כ לשעבר, עופר דקל; וסוחר הנשק, גבי לוי־גונן את אונידה - חברה שבין היתר קידמה בניגריה פעילות של חברות ישראליות שעוסקות ביצוא והשבחה של מוצרים ביטחוניים. ככל הידוע, פעילות החברה הופסקה ב–2011, על רקע כניסתו של חלוץ לפעילות פוליטית במפלגת קדימה.

עוד ב–2008, הקים רבין יחד עם בן דודו יפתח יעקב (בנה של רחל יעקב, אחותו של יצחק רבין) את חברת גלילה ליין־טכנולוגיות, שהעסיקה 30 עובדים בצפון בתיקון טלפונים ניידים. בחברה היה שותף גם יזם ההיי־טק, קובי הוברמן, בכיר לשעבר בנייס מערכות. כעבור שנתיים התגלע סכסוך בין שני בני הדודים — ויעקב תבע את החברה. באוקטובר 2010 הודיע רבין על סגירתה, ו–30 עובדיה פוטרו.

ב–2010 הצטרף רבין לאוריס השקעות, שהשקיעה בתחום הקלינטק. אחד מהשותפים בחברה הוא ארזי, בעל השליטה 
ב–wtp. בשנים האחרונות שימש רבין גם יועץ לקרן ג'נסיס־אנג'לס של איש העסקים הקזחי קינס רקישב, שבה שותפים ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ויזם ההיי־טק משה חוגג. רקישב הכיר את רבין כשהשקיע בביונד ורבל, ולפי פרסומים בתקשורת רבין היה זה שהפגיש בין המיליארדר הקזחי לבין אולמרט, במטרה לצרף את אולמרט לקרן.

מלבד פעילותו העסקית, רבין עוסק בפעילות ציבורית שקשורה לקידום תהליך השלום. בין היתר, הוא הקים יחד עם הוברמן את עמותת ישראל יוזמת שהוא עומד בראשה — שבה תומכים שורה של אנשי עסקים, אנשי תרבות, פוליטיקאים ואישי ציבור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker