האוצר אישר תוספת של 3.4 מיליארד שקל לתקציב הביטחון

התקציב, שאושר בוועדת החריגים במשרד, מוגדר כרזרבה לאירועים מיוחדים ■ הוועדה, שהוקמה לצורך אישור תקציבים חיוניים עד לאישור התקציב ל–2015, אישרה גם העברה של 749 מיליון שקל ליתר משרדי הממשלה, וכן את מימון נסיעתו של ראש הממשלה לנאום בקונגרס בארה"ב בעלות של 6 מיליון שקל

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ועדת החריגים במשרד האוצר, בראשות סגן בכיר לחשבת הכללית מיכל עבאדי־בויאנג'ו, אישרה במארס סכום חריג מיוחד של 3.4 מיליארד שקל למשרדים הביטחוניים, וסכומים נוספים המסתכמים ב–749 מיליון שקל ליתר משרדי הממשלה.

מתחילת השנה הנוכחית ועד 11 במארס אישרה הוועדה נסיעות לחו"ל של שרים ופקידי ממשלה בסכום כולל של 9.3 מיליון שקל, כולל 6 מיליון שקל למימון נסיעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ופמלייתו במטוס מיוחד לוושינגטון בתחילת מארס, לנאום בפני שני בתי הנבחרים האמריקאיים בנושא הגרעין האיראני. הוועדה אישרה את הנסיעה בטענה כי מדובר ב"נסיעה בעלת חשיבות מדינית גבוהה, לאור הצורך לנאום בפני הקונגרס האמריקאי בנוגע לעסקה המסתמנת עם איראן".

על האישור החריג למשרדים הביטחוניים (משרד הביטחון, השב"כ, המוסד, הוועדה לאנרגיה אטומית, המשטרה, המשרד לביטחון פנים ומתאם הפעולות בשטחים) נאמר בהחלטת הוועדה כי "לאחר דיון מעמיק של חברי הוועדה עם הגורמים המקצועיים במשרד הביטחון, על מינהלות משרד הביטחון, הוחלט כי במטרה שהמינהלות יוכלו להמשיך ולקיים את עבודתן באופן יעיל יש לתת אישורים רוחביים בנושאים שונים בעלי חשיבות מקצועית ודחיפות".

בנימין נתניהו ושרה נתניהו
בנימין ושרה נתניהוצילום: עמוס בן גרשום לע"מ

הסכומים שאושרו ליתר משרדי הממשלה כוללים גם התחייבויות לשנים הבאות. בין התוספות שאושרו: 8.8 מיליון שקל לנושאי בריאות, 390 מיליון שקל למשרד התחבורה (לתחבורה ציבורית בצפון הנגב), 3.9 מיליון שקל למשרד הקליטה, למדענים עולים או לתושבים חוזרים בתחומי המו"פ, 17.1 מיליון שקל למשרד הרווחה להוסטלים לנפגעי התמכרויות, 8 מיליון שקל למשרד הפנים לפיתוח והעצמת יישובים דרוזיים וצ'רקסיים ו–105 מיליון שקל לרשות לזכויות ניצולי השואה.

ועדת החריגים הוקמה בתחילת 2015 באגף החשב הכללי באוצר, בשל העובדה שלישראל אין עדיין תקציב מאושר ל–2015, והיא מתנהלת לפי תקציב 2014. פעולות שלא אושרו בתקציב 2014 והוגדרו חיוניות לישראל ב–2015 מובאות לדיון ואישור מיוחד בוועדת החריגים. הוועדה מתכנסת כמה פעמים מדי שבוע. בראש הוועדה עומד סגן בכיר לחשבת הכללית, וחבריה הם נציגי אגף החשבת הכללית באוצר, נציגי אגף התקציבים ונציגי הלשכה המשפטית של האוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker