נשר חתמה על מכירת המפעל בהר-טוב למשפחת וייל ולחברת שמשון תמורת 185 מיליון ש'

ספק אם המכירה תכניס תחרות משמעותית בשוק, כיוון שהמפעל ימכור ללקוחות שסביבו, לא לכלל המשק, בין השאר, בגלל עלויות שינוע גבוהות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת נשר השלימה אמש את ההליך הרגולטורי מול הממשלה וחתמה על חוזה למכירת מפעל הר-טוב למשפחת וייל ולחברת שמשון. המפעל בהר-טוב ימשיך לפעול כמפעל מלט תחת בעלותה של משפחת וייל. מקורות בשוק העריכו, כי העסקה בוצעה תמורת 190-180 מליון שקל. לדבריהם, ספק אם המכירה תכניס תחרות משמעותית בשוק, כיוון שהמפעל ימכור ללקוחות שסביבו, לא לכלל המשק, בין השאר, בגלל עלויות שינוע גבוהות.

מכירת המפעל בוצעה במסגרת הסדר בין נשר לרשות ההגבלים העסקיים, ומשרדי האוצר והכלכלה, שבמסגרתו נאלצה החברה למכור את מפעלה בהר-טוב. במסגרת ההסדר גם הפחיתה נשר לפני כחצי שנה את מחיר המלט בכ-2%.

מנשר נמסר, כי המשך העסקתם של עובדי המפעל, תוך שמירה על זכויותיהם המלאות והבטחת עתידם של עובדי הר-טוב היוו תנאי הכרחי לרכישת המפעל והרוכש נדרש להתחייב על יישומו המלא במסגרת החוזה.

משה קפלינסקי צילום: עופר וקנין

משה קפלינסקי, מנכ"ל נשר אמר, כי "זהו צעד לא פשוט לנשר שנפרדת ממפעל חשוב, אך צעד שלא היה מנוס ממנו לנוכח הדרישות הרגולטוריות. יחד עם זאת, זהו מהלך חסר תקדים ומשמעותי לשוק המלט בישראל שישפיע על מבנה שוק המלט ועל התחרות בענף. לאורך התהליך כולו עמדו לנגד עיניי העובדים המסורים ושמירה על התעשייה המקומית".

נשר נמצאת בבעלות כלל תעשיות שבשליטת לן בלווטניק. את נשר ייצגו עו"ד דוני טולידאנו, שי דיין והדר פינקלשטיין ממשרד צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות', ואת הרוכשים ייצגו עו"ד איתי גפן, חיים פרידלנד ויעל קליינמן ממשרד גורניצקי ושות'. כבנקאי ההשקעות של נשר שימש ניר אפשטיין ואילו את הרוכשים ייצגו גיזה זינגר אבן.

מנכ"ל נשר, משה קפלינסקיצילום: עופר וקנין
צילום: ניר כפרי
צילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker