"היועץ המשפטי לממשלה אמר לי שברור שפרשת ישראל ביתנו מגיעה עד ליברמן"

הפרסומאי אודי פרידן צייץ הבוקר בטוויטר כי יהודה ויינשטיין אמר לו את הדברים בשיחה אישית ■ בסביבת יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, סירבו להגיב ■ פאינה קירשנבאום נחקרה במשטרה ושוחררה בתנאים מגבילים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

האם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, סבור כי יש לפתוח בחקירה מחודשת נגד שר החוץ אביגדור ליברמן? בציוץ בטוויטר היום כתב הפרסומאי אודי פרידן, כי ויינשטיין אמר לו בשיחה אישית כי "ברור שפרשת ישראל ביתנו מגיעה עד ליברמן". עד כה ליברמן לא נחשד בדבר בפרשה ולא נחקר.

בתגובה נמסר מלשכתו של ויינשטיין: "היועץ המשפטי לממשלה לא יתייחס לדברי הבל אשר אינם חוצים את סף הגיחוך". בסביבת ליברמן סירבו להגיב.

פרידן צייץ שוב כי ויינשטיין הוסיף באותה שיחה: "טוב אצלם לא מדברים. זה לא פשוט (לעומת שאר חקירות של עדי מדינה)"... "אני מוכן ללכת על זה למכונת אמת".  

בשיחה עם TheMarker אמר פרידן כי ויינשטיין אמר לו את הדברים לפני כשלושה חודשים, מיד לאחר שעלו השערות כי הוא יעצור את חקירת פרשת ישראל ביתנו עד לאחר הבחירות (השערה שהוכחשה על ידי ויינשטיין). השיחה התקיימה במכון הכושר גראז' ברמת החי"ל בתל אביב, שבו שניהם מתאמנים. הדברים נאמרו, לפי פרידן, בשיחה פנים אל פנים בנוכחות שני עדים.

"לא אהבתי הרבה דברים שהוא עשה ודברים שהוא לא עשה", משחזר פרידן. "אמרתי לו שאני מודאג. שלא יכול להיות שבמדינה דמוקרטית ושומרת חוק אדם כמו ליברמן לא נחקר. הוא השיב שהוא עצמו לא מודאג. בשיחה הוא גם הוסיף שברור לכל בר דעת שזה מגיע עד ליברמן. לא היו לו הוכחות משפטיות לזה. הוא רק אמר שלא יכול להיות שבמפלגה כל כך ריכוזית פאינה קירשנבאום עושה דברים בלי שראש המפלגה ידע".

פרידן הדגיש כי הוא אומר את הדברים על דעת עצמו, וללא כל קשר לתפקיד שמילא בתקופת הבחירות כמנהל הפרסום של מפלגת כולנו בראשות משה כחלון. "אני פשוט מודאג ממה שקורה כאן, איזה אינטרסים יש לי? אני לא קשור לנושא", אמר פרידן.

בציוץ מוקדם יותר בשבת כתב פרידן כי "ויינשטיין הוא נוכל. שמוזמן לתבוע אותי. כל מילה מתייפייפת אחרת היא הכחשה".

בתוך כך, סגנית השר פאינה קירשנבאום, אחת החשודות הבכירות בפרשה, שוחררה היום בתנאים מגבילים לאחר חקירה שנמשכה כשעה. על קירשנבאום נאסר לצאת מהארץ וליצור קשר עם המעורבים האחרים בפרשה. סגנית השר מיוצגת על ידי עו"ד גיורא אדרת, המשמש גם כסנגורו של נוחי דנקנר.

החקירה בפרשת "ישראל ביתנו" – כשלפי החשדות עברו מיליוני שקלים מהקופה הציבורית לגופים מתוקצבים ולרשויות שונות בתמורה למתן טובות הנאה, מינויים וכספים - נהפכה לגלויה בדצמבר 2014. מחומרי החקירה שנצברו עד עתה, נראה כי בידי המשטרה די ראיות כדי להמליץ על העמדתם לדין של לפחות 15 מהמעורבים בפרשה, בהם סגנית השר פאינה קירשנבאום. 

בשבת ציין מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו כי גויסו שישה עדי מדינה בתיק, ששמם עדיין נאסר בפרסום. הסיבה למספר הרב של עדי המדינה שגויסו היא הסתעפות החקירה למספר פרשיות קטנות, שהמעורבים בכל אחת מהן לא מודעים לפרשיות האחרות. החברים בקבוצת הנחקרים המרכזית, בראשה עמדה קירשנבאום, הם היחידים שידעו על כל הפרשיות

נוסף לקירשנבאום, בכוורת של בכירי הפרשה שנגדם צפוי להיות מוגש כתב אישום בתום החקירה נכללים גם מנכ"ל משרד החקלאות לשעבר רמי כהן, איש הליכוד המקורב לאביגדור ליברמן, הלוביסט ישראל יהושע, יו"ר נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע) אלכס ויז'נצר, המקורב גם הוא לליברמן, ויו"ר מטה ישראל ביתנו, דאוד גודובסקי.

אביגדור ליברמןצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker