המאבק מחריף: כ-100 מעובדי שדה התעופה הרצליה הפגינו נגד סגירתו

הסגירה צפויה ב-15 לאפריל ובג"ץ צפוי להכריע עד תאריך זה בעתירה נגד הסגירה ■ מנהל השדה: "לצערי, לא איש בשורות אנוכי ואין בידי שום פתרון"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

כ-100 טייסים, מכונאים, מדריכי טיסה ואנשי מינהלה תחזוקה ותפעול שעובדים בשדה התעופה הרצליה הפגינו הבוקר (ב') במחאה על הכוונה לסגור את השדה ב-15 לאפריל. המפגינים נשאו שלטים וקראו שלא לפגעו במקום עבודתם ובליבה של התעופה הקלה במדינת ישראל. בג"ץ צפוי להחליט עד תאריך זה בעתירה של מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף (מיל) הרצל בודינגר, ועמותת משתמשי שדה התעופה בהרצליה נגד הסגירה בתאריך היעד ודחייתו עד מציאת שדה תעופה חליפי.

לטענתם, ההפגנה נערכה בשל חוסר הוודאות התעסוקתי, עקב הקירבה לתאריך הסגירה ובגלל אי מתן הפתרונות והחלופות למשתמשי השדה ע"י רשויות המדינה.

3 מתוך 3 |
הפגנה בשדה התעופה הרצליהצילום: דוד אייזנברג
1 מתוך 3 |
הפגנה בשדה התעופה הרצליה צילום: דוד אייזנברג
2 מתוך 3 |
הפגנה בשדה התעופה הרצליהצילום: דוד אייזנברג

ל-TheMarker נודע היום כי עמותת משתמשי שדה התעופה בהרצליה העבירה לבג"ץ חילופי מכתבים עם רשות שדות התעופה (רש"ת) בעניין זה, המצביעים על מחדלי הרשויות בטיפול עד כה במציאת חלופה. המכתבים מתייחסים לפנייתו של סמנכ"ל מסופי גבול ושתפ"א בפועל, שלמה אורן, למשתמשים בשדה התעופה, בו הוא כותב כי "ככל שהינך מעוניין במציאת חלופה, אבקשך לעמוד בדחיפות בקשר עם מנהל שדה התעופה הרצליה". עוד באותו יום (ה-19 למארס) ובהתאם להמלצת אורן, פנתה חברת אווירום למנהל שדה התעופה הרצליה כדלקמן: "אני פונה אליך בדחיפות, כפי שמציין שלמה אורן במכתבו, כדי לקבל חלופה למוסכי החברה ומטוסיה. נא תשובתך בהקדם כדי שנוכל להעביר את פעילות חברתנו לשדה התעופה החלופי ולמוסכים המיועדים עבורנו". במכתב התשובה (מה-22 למארס) כתב מנהל שדה התעופה הרצליה, איתמר פנחס, לחברת אווירום: "לצערי, לא איש בשורות אנוכי ואין בידי שום פתרון, לא לך ולא לאחרים. אני מודע לבעייתיות העלולה להיווצר ומקווה שבבניין ציון ננוחם".

בפנייתם לבג"ץ, אליה צירפו את חילופי המכתבים, כתבו העותרים (בודינגר ועמותת משתמשי שדה התעפה הרצליה) כי "תשובה זו (של מנהל שדה תעופה הרצליה - ז.ב.) מעידה עד כמה חמור המצב בהיעדר חלופה לשדה התעופה והיא ממחישה את המצוקה האמיתית בה נמצאים העותרים, משתמשי שדה התעופה בהרצליה, העסקים הפעולים בשדה ומאות העובדים בהם ובני משפחותיהם. אין חולק כי אם שדה התעופה ייסגר בעוד פחות משלושה שבועות, ייגרם נזק כבד ובלתי הפיך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker