נתי טוקר

גופי התקשורת שהציגו אתמול את תוצאות מדגמי הטלוויזיה עורכים בדק בית כיצד קרה שהציגו עד לרגע האמת סקרים שהתבררו כשגויים, שבהם המחנה הציוני מנצח בפער של כארבעה מנדטים, ובעיקר כיצד לא הצליחו גם מדגמי הטלוויזיה לחזות את הניצחון של הליכוד בפער משמעותי.

בכיר באחד הערוצים אמר כי "אין פה מה להכחיש. טעינו בגדול. גילינו שיש פער של 5%-6% בתוצאות בין המדגם לבין הקלפי שהוצב באותו מקום. אנשים נכנסו לקלפי המדגמית ושיקרו. הסוקרים צריכים לעשות בדק בית".

כתבות נוספות ב-TheMarker

קמיל פוקס על כישלון המדגמים: "כשסיפרו לי על התוצאות, חשבתי שאני מת"

ישראל שסועה ומפולגת: כך הצביעו עשרת השבטים בבחירות

גם פרשן ערוץ 10 רביב דרוקר מודה שהתקשורת שגתה באופן הסיקור. "טעינו וטעיתי - ובגדול. אנחנו חיים בעיקר מסקרים, ואנחנו די נוטים לזלזל בשטח - כי כל אחד יש לו את השטח שלו".

העיתונאי רביב דרוקרצילום: אייל טואג

דרוקר, שעמד בשבוע שעבר במרכזה של סערה כשראש הממשלה הטיל וטו על האפשרות שיראיין אותו, אומר כי כל המערכת הפוליטית החזיקה באותם סקרים. "גם ראש הממשלה אתמול בצהריים אמר לאנשים בסביבתו שהוא מפסיד. הוא לא האמין לאנשים שאמרו לו בערב שהמצב הפוך. שרי ליכוד אמרו שהשטח כבוי, שפעילים לא רוצים לעבוד. התוצאות נחתו עלי בבום. יכול להיות שהסקרים שחזו ניצחון למחנה הציוני ביום שישי הביאו לתזוזה של 9-10 מנדטים ב-3 ימים. אבל אם כן, זה חצי מכוחו של נתניהו. יכול להיות שזו היתה מגמה ולא ראינו אותה, כי אולי אנחנו חיים בלה לה לנד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום